Jak vyzrát na nesnesitelné horko v bytě? Pořiďte si klimatizaci!

Klimatizace má snadné ovládání.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
07. dubna 2017 03:00 / Thinkstock
  0   0
Už nyní se obáváte parných letních dní, ve kterých se váš byt promění v saunu? Nepropadejte panice! Pořiďte si zavčasu klimatizaci a dejte sbohem hodinám strávených u přehřátého větráku!

Dávno je pryč doba, kdy byly klimatizace výhradně ve velkých firmách, obchodních centrech a v hotelech. Nyní si ji lidé začali ve velkém pořizovat do svých domácností, aby se v noci nebudili nesnesitelným horkem a den přežili při příjemné teplotě. Na trhu se postupem času objevilo velké množství typů klimatizace pro každou cenovou skupinu.

Mezi nejjednodušší zařízení patří mobilní klimatizace, kterou lze pořídit do deseti tisíc korun. Za velkou výhodu se považuje to, že si ji můžete přesouvat z místnosti do místnosti. Musíte však dbát, aby se dala někam zachytit hadice, která vyvádí teplý vzduch z místnosti. Pokud si však představujete, že si nastavíte nějakou příjemnou teplotu a v klidu budete pospávat v posteli, tak jste na omylu. Mobilní klimatizace vás totiž jen tak usnout nenechá, bohužel se na trhu řadí mezi ty nejhlučnější typy.   

Vyšší cena

Pokud nehodláte na zařízení šetřit, poohlédněte se po pevné klimatizaci. Skládá se ze dvou částí – vnitřní a venkovní jednotky, které spojuje měděné potrubí přivádějící chladivo. Hluku kompresoru se nemusíte obávat, protože je umístěný venku. Například na fasádě domu či na balkonu. Druhá část je většinou připevněná na zdi v místnosti. Může však být i na stropě. Pořizovací cena pevné klimatizace se pohybuje v řádech desítek tisíc korun.  

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Vřes zpestří vaše podzimní dny
Překvapivá využití olivového oleje v domácnosti
Místa v koupelně, na která při úklidu zapomínáme
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Největší stroje lidstva budou vyrobeny přímo ve vesmíru

Věda & Vesmír

Vědcům se podařil neuvěřitelný pokrok. V budoucnu budou moci pěstovat lidské orgány

Bydlení

Modulární domy jsou pro lidi, kteří chtějí bydlet rychle a levně

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن