Domácí lékárnička je důležitou ochranou pro vaši rodinu. Co v ní nesmí chybět?

Lékárnička je důležitým pomocníkem.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
14. dubna 2017 06:30 / Thinkstock
  0   0
Mezi základním vybavením každé domácnosti by rozhodně neměla chybět lékárnička, která může v krajních případech i zachránit život! Proto by měla být umístěná na viditelném místě, ale zase mimo dosah zvědavých dětí!

V každé lékárničce by měl být po ruce teploměr, nůžky, roztok na dezinfekci kůže, dva spínací špendlíky, minimálně tři kusy obvazů, rychloobvaz, náplast, náplast s polštářkem, trojcípý šátek, roztok k výplachu očí, injekční stříkačka sterilní 10 – 20 ml k výplachům, obinadlo elastické i resuscitační rouška. Dále nesmíme zapomenout na léky, po kterých při obtížích ve většině případů sáhneme.

Lze i zamknout

Mezi základní vybavení patří léky proti průjmu, proti překyselení žaludku, proti bolesti, při alergických reakcích, na snížení teploty a také léky proti nevolnosti. Pokud jde o umístění lékárničky, měla by být tam, kde bude vždy po ruce. Na druhou stranu by se k ní nemělo dostat malé dítě. Vhodná je proto skříňka zavěšená na zdi, která se dá v případě potřeby i uzamknout klíčkem.

Důležitá čísla

Obsah lékárničky je třeba kontrolovat alespoň dvakrát za rok. Je potřeba se důkladně podívat na datum spotřeby léků a vyřadit všechny s prošlou dobou použitelnosti. Na vnitřní straně dvířek lékárničky je vhodné umístit seznam potřebných telefonních čísel - záchranné služby, ošetřujícího dětského lékaře a praktického lékaře pro dospělé.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Pozor na mýty o vytápění, každý se může nachytat!
Jak vhodně skladovat koření
Jak často by se mělo důkladněji uklidit v kuchyni
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Čínská kvantová šifrovací technologie je oficiálně spuštěna pro komerční provoz

Věda & Vesmír

Na Sibiři byla objevena nedotčená hrobka dávných válečníků. Mohla by ukrývat zlato

Bydlení

Letošním hitem je indiánský styl. Vnese do bytu nový svěží vítr a originalitu

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن