دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Okusují vám srnky stromky na zahradě? Máme řešení!

Jak zabránit jelínkům, aby se pásli na vaší úrodě?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
16. dubna 2017 12:43 / Organic Life
  0   1
Jediné opatření, které vaši zahradu stoprocentně ochrání před tím, aby ji srnky okusovaly, je pochopitelně postavit si plot. Pokud oplocení zatím neplánujete, vyzkoušejte tento snadný a levný způsob na výrobu odpuzující šťávy jen z přírodních ingrediencí.

Co budete potřebovat, jestli už nechcete nacházet na stromech a zahrádce stopy po srnčích zubech? Připravte si vajíčka, jarní cibulku, česnek, pálivou papriku, chilli a mýdlo na prádlo.

Nachystejte si dva svazky jarní cibulky, dvě paličky česneku, kostku mýdla na prádlo, 4 větší vajíčka, hrneček pálivé papriky a hrneček chilli.

Pro urychlení procesu můžete v kuchyňském robotu nasekat jarní cibulku spolu s česnekem. Není to nutné, ale výsledná šťáva bude potom ještě účinnější. Mýdlo nastrouhejte. Potom všechny ingredience vložte do kusu látky a pevně zavažte.

Balíček vložte do většího kýblu s horkou vodou a nechejte týden odležet. Potom šťávu přelejte do rozstřikovače a nanášejte na okusované rostliny co týden a také po dešti.

Srnky při hledání potravy velmi spoléhají na svůj čich. Silný pach cibulky, česneku a mýdla tak bude první vrstvou ochrany. Chilli a pálivá paprika je odradí v případě, že by se i přes zápach rozhodly do rostliny zakousnout.

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

V oblíbeném programu CCleaner byl nalezen nebezpečný malware

Věda & Vesmír

Sonda Cassini se stala součástí Saturnu, který obíhala dlouhých 13 let

Bydlení

Jak se rychle zbavíte plísně a vlhkosti v bytě?