Šetřete vodou! Chytejte dešťovku do sudu!

Sud umístěte přímo pod okap.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
18. dubna 2017 12:07 / Thinkstock
  0   0
Většina semínek už je v zemi a zahrádkářům nyní nezbývá nic jiného, než netrpělivě čekat, zda se dočkají vytoužené úrody. Záleží však na mnoha faktorech. Jedním z nejdůležitějších je pravidelné zalévání, a proto si s předstihem zajistěte dostatek vody! Kde ji vzít? Chytejte dešťovou vodu!

Mezi tradiční pomocníky v zachytávání vody patří sudy z tvrzeného plastu, který je odolný proti venkovním teplotám. Zahrádkáři je s oblibou staví přímo pod okapové rýny a při větším dešti se většinou naplní až po okraj. Když potom přijde doba sucha, a je potřeba zalít záhonky a z mraků nezaprší a nezaprší, pak je dešťová voda k nezaplacení.

I POD ZEMÍ

Zachycenou vodu nemusíte skladovat pouze na povrchu, ale jde to i v nádržích pod zemí. Tato varianta je dokonce i lepší volbou, protože pod zemí nedochází k velkému kolísání teplot a voda není vystavena přímému slunečnímu záření. Důležité je zbavit vodu hrubých nečistot jako jsou listy či větvičky. Toho docílíte pomocí filtru a zabráníte tím zanášení akumulační nádrže. Z hygienických důvodů také není dobré skladovat zachycenou vodu v nádrži příliš dlouho.

Na zachycení a skladování vody existuje mnoho způsobů. Ať už si vyberete plastovou nádrž, betonovou nádrž či například zvolíte zásobníky s plovákovou škrtící klapkou, tak určitě ušetříte a budete šetřit životní prostředí.  

NEJEN NA ZAHRADU

Pokud máte na zahradě velkou zásobu dešťové vody, může se využít i v domácnosti. Můžete ušetřit například při splachování toalety. Jelikož splachování WC spotřebuje společně se sprchováním nejvíce vody v domácnosti, tak využíváním dešťové vody i něco málo ušetříte. Navíc má v tomto ohledu další výhodu, protože je měkká a nedochází k usazování vodního kamene.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Jak pěstovat muškáty
Jak správně přesadit květiny
Zima nahrává škůdcům pokojových rostlin. Zbavte se nevítané havěti přírodní cestou
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Čínská kvantová šifrovací technologie je oficiálně spuštěna pro komerční provoz

Věda & Vesmír

Na Sibiři byla objevena nedotčená hrobka dávných válečníků. Mohla by ukrývat zlato

Bydlení

Letošním hitem je indiánský styl. Vnese do bytu nový svěží vítr a originalitu

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن