دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Šetřete vodou! Chytejte dešťovku do sudu!

Sud umístěte přímo pod okap.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
18. dubna 2017 12:07 / Thinkstock
  0   0
Většina semínek už je v zemi a zahrádkářům nyní nezbývá nic jiného, než netrpělivě čekat, zda se dočkají vytoužené úrody. Záleží však na mnoha faktorech. Jedním z nejdůležitějších je pravidelné zalévání, a proto si s předstihem zajistěte dostatek vody! Kde ji vzít? Chytejte dešťovou vodu!

Mezi tradiční pomocníky v zachytávání vody patří sudy z tvrzeného plastu, který je odolný proti venkovním teplotám. Zahrádkáři je s oblibou staví přímo pod okapové rýny a při větším dešti se většinou naplní až po okraj. Když potom přijde doba sucha, a je potřeba zalít záhonky a z mraků nezaprší a nezaprší, pak je dešťová voda k nezaplacení.

I POD ZEMÍ

Zachycenou vodu nemusíte skladovat pouze na povrchu, ale jde to i v nádržích pod zemí. Tato varianta je dokonce i lepší volbou, protože pod zemí nedochází k velkému kolísání teplot a voda není vystavena přímému slunečnímu záření. Důležité je zbavit vodu hrubých nečistot jako jsou listy či větvičky. Toho docílíte pomocí filtru a zabráníte tím zanášení akumulační nádrže. Z hygienických důvodů také není dobré skladovat zachycenou vodu v nádrži příliš dlouho.

Na zachycení a skladování vody existuje mnoho způsobů. Ať už si vyberete plastovou nádrž, betonovou nádrž či například zvolíte zásobníky s plovákovou škrtící klapkou, tak určitě ušetříte a budete šetřit životní prostředí.  

NEJEN NA ZAHRADU

Pokud máte na zahradě velkou zásobu dešťové vody, může se využít i v domácnosti. Můžete ušetřit například při splachování toalety. Jelikož splachování WC spotřebuje společně se sprchováním nejvíce vody v domácnosti, tak využíváním dešťové vody i něco málo ušetříte. Navíc má v tomto ohledu další výhodu, protože je měkká a nedochází k usazování vodního kamene.

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Listopad v zahradě: Na co se připravit?
Zbavte se plevele bez použití chemie
Zkrášlete si balkón nebo parapet vlastnoručně vyrobenou rozkvetlou bedýnkou
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Znovuzrození: Výrobce sportovních vozů TVR představil nový Griffith

Věda & Vesmír

Sonda Cassini se stala součástí Saturnu, který obíhala dlouhých 13 let

Bydlení

Toxických látek v bytě se můžete zbavit i pomocí rostlin