Šetřete vodou! Chytejte dešťovku do sudu!

Sud umístěte přímo pod okap.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
18. dubna 2017 12:07 / Thinkstock
  0   0
Většina semínek už je v zemi a zahrádkářům nyní nezbývá nic jiného, než netrpělivě čekat, zda se dočkají vytoužené úrody. Záleží však na mnoha faktorech. Jedním z nejdůležitějších je pravidelné zalévání, a proto si s předstihem zajistěte dostatek vody! Kde ji vzít? Chytejte dešťovou vodu!

Mezi tradiční pomocníky v zachytávání vody patří sudy z tvrzeného plastu, který je odolný proti venkovním teplotám. Zahrádkáři je s oblibou staví přímo pod okapové rýny a při větším dešti se většinou naplní až po okraj. Když potom přijde doba sucha, a je potřeba zalít záhonky a z mraků nezaprší a nezaprší, pak je dešťová voda k nezaplacení.

I POD ZEMÍ

Zachycenou vodu nemusíte skladovat pouze na povrchu, ale jde to i v nádržích pod zemí. Tato varianta je dokonce i lepší volbou, protože pod zemí nedochází k velkému kolísání teplot a voda není vystavena přímému slunečnímu záření. Důležité je zbavit vodu hrubých nečistot jako jsou listy či větvičky. Toho docílíte pomocí filtru a zabráníte tím zanášení akumulační nádrže. Z hygienických důvodů také není dobré skladovat zachycenou vodu v nádrži příliš dlouho.

Na zachycení a skladování vody existuje mnoho způsobů. Ať už si vyberete plastovou nádrž, betonovou nádrž či například zvolíte zásobníky s plovákovou škrtící klapkou, tak určitě ušetříte a budete šetřit životní prostředí.  

NEJEN NA ZAHRADU

Pokud máte na zahradě velkou zásobu dešťové vody, může se využít i v domácnosti. Můžete ušetřit například při splachování toalety. Jelikož splachování WC spotřebuje společně se sprchováním nejvíce vody v domácnosti, tak využíváním dešťové vody i něco málo ušetříte. Navíc má v tomto ohledu další výhodu, protože je měkká a nedochází k usazování vodního kamene.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Jaký vybrat slunečník na zahradu či terasu?
Zkrášlete si zahradu barevnými tulipány. Jak na jejich pěstování?
Zachránit rostliny před mrazem můžete ještě nyní
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nevšední dovolená na překrásných bílých plážích nemusí být nesplnitelným snem

Věda & Vesmír

Život na Marsu? Nové objevy ukazují na něco neuvěřitelného

Bydlení

Nebaví vás žehlení? S našimi tipy ušetříte čas i námahu