Chcete pro své štěňátko to nejlepší? Šetření na krmivu se nevyplácí!

Štěňátka potřebují stravu, bohatou na bílkoviny. Krmení bychom měli vybírat i podle plemene, aby pejsek správně rostl
 Mazlíčci 
17. listopadu 2014 04:59 / yahoo.com
  0   0
U štěněte je správná výživa zásadní pro jeho další zdravý vývoj, proto bychom měli vybírat z nejlepších produktů, jež jsou na trhu k dispozici. Důležité je, aby krmivo pro štěně mělo optimální množství bílkovin. V opačném případě by mohlo dojít k poruchu růstu a malý pejsek by rostl moc rychle, nebo naopak příliš pomalu.

Pro větší plemena je ideální množství bílkovin okolo 27 procent, u menších plemen je dokonce potřeba vyšší – zhruba 30 procent. Důležité ale je, aby převážná část bílkovin pocházela ze živočišných zdrojů.

Pes se sice rád napase třeba v lese na čerstvých borůvkách a pro lepší trávení si tu a tam přikousne trávu, nedejme se tím ale zmást. V základu je masožravec, takže nejsnadněji tráví hlavně živočišné bílkoviny.

Pro správnou výživu malých štěňátek i dospělých psů je také velmi důležité podávání krmení v pravidelný čas. Ti nejmenší pejsci by měli stále ještě jíst až 4x denně. V teenagerském věku pak pomalu přejdeme na tři, a poté dvě denní dávky.

Dříve bývali psi krmeni pouze večer, protože lidé předpokládali, že mají stejný denní režim jako vlci, lovící v noci. Na tento neblahý zvyk ale raději zapomeňme. Pes, který od rozbřesku po celý den hladoví, se nebude cítit právě šťastně a spokojeně.

Podstatné je myslet na to, že pejsek potřebuje před i po jídle chvilku klidu, ideálně alespoň 30 minut. Jinak by u něj mohlo dojít k torzi neboli přetočení žaludku, které je velmi vážnou komplikací, jež může skončit i uhynutím zvířete. Navíc i po včasném zásahu veterináře, který znamená pro našeho mazlíčka mimořádně zatěžující chirurgický zákrok, se tato komplikace velmi často opakuje.

Psa při jídle nikdy nerušíme. Misku s jídlem mu nenecháváme déle než půl hodiny, co během té doby nesní, odneseme. Naučíme ho tak dojídat. Dostatek čerstvé vody hned vedle misky s potravou by měl být samozřejmostí.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Kam dál?
Recepty pro vaše psí miláčky
Kočky trpí na zánět žaludku velmi často. Bolestem se přitom dá snadno předejít
Kočky nesmějí pít mléko!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Přemýšlíte, kam vyrazit a rádi byste něco nezvyklého? Vydejte se do této podivuhodné země

Věda & Vesmír

Chodíte vždy a všude pozdě? Vědci zjistili, proč to tak je

Bydlení

Chystáte se budovat příjezdovou cestu z asfaltu? Poradíme, jak na to