Zdravé rostliny, které lze pěstovat uvnitř

Co zdravého si můžeme vypěstovat i na okenním parapetu?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
15. května 2017 12:28 / internet
  0   0
Ne všichni mají prostory k tomu, aby si založili zahrádku. Není to ale jediný způsob, jak docílit doma vypěstovaných plodin. Existují rostliny, které jsou nejen zdravé, ale také prospívají, i když je pěstujeme uvnitř.

Jedna ze zdravých rostlin, která vám bude rodit i uvnitř, je avokádo. Obsahuje spoustu zdravých tuků a k tomu navíc vitamíny E a B6. Snižuje nebezpečí rakoviny a srdečních onemocnění.

Ve velkém květináči vám uroste i mrkev, která je bohatým zdrojem vitamínů B6, A, C a K a minerálů. Obsahuje také karotenoidy, které jsou příznivé pro zdraví očí.

Pažitce se bude dařit na okenním parapetu i v menším květináči. Vyplatí se ji pěstovat, protože má v sobě antioxidanty a vitamíny A a C. Koriandr zase disponuje vysokou koncentrací karotenoidů a je výborným zdrojem vitamínu A, který pomáhá chránit před srdečními onemocněními, mozkovou mrtvicí a rakovinou.

Když už se někdo rozhodne pro pěstování bylinek, často sáhne po mátě. Daří se jí téměř v jakýchkoliv podmínkách. Kromě toho, že ji můžeme využít sušenou na čaj a čerstvou jako přísadu do domácích limonád, tato bylinka také napomáhá trávení.

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vondráčková chce omluvu od kolegyně! Dočká se?

Zprávy

KSČ nebo KSČM? Pořád stejná parta. Komunisté se prostě nikdy nezmění!

Bydlení

Nebojte se tlakového hrnce