Vyrobte si ze staré vany parádní posezení na zahradu

Stará vana vám může ještě posloužit třeba jako zahradní sedačka.
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Dílna 
09. června 2017 11:25 / Internet
  18   0
Rekonstruujete koupelnu a nevíte, co se starou plechovou či litinovou vanou? I když už vypadá značně opotřebovaně, dá se z ní vykouzlit úžasné posezení na zahradu!

Některé staré vany mají ozdobné nohy, novější plechové jsou bez nich. Nic z toho není na překážku, lavici či "zahradní pohovku" můžete vyrobit v obou případech!

Výroba lavice ze staré vany není nijak složitá. Nejprve si nakreslete obrysy, kde vanu rozříznete. V podstatě se musíte částečně zbavit jen přední strany. Jak velký pruh odříznete, záleží jen na vás. Je důležité myslet na to, že se vám z vany musí dobře vstávat a počítat s tím, že nějaký prostor ještě zaberou polštáře na sezení.

Pokud chcete, aby vanová lavice vypadala dobře, pečlivě ji obruste a natřete barvou, která odolá povětrnostním vlivům. Klidně ji ale můžete nechat i neupravenou, získá tak alespoň zajímavou patinu.

Když máte vanu připravenou, je třeba si rozmyslet, jak vyřešíte samotné sezení. Sednout si totiž do kovové vany žádný velký komfort nepřináší. Nabízejí se dvě možnosti. Z vany můžete vyrobit lavici a posezení uděláte z dřevěných latí nebo prken. Dřevo nezapomeňte natřít vhodnými přípravky, aby vám na dešti brzy nesplesnivělo. Nebo si z vany vytvoříte pohodlnou sedačku a vyrobíte si příjemné polstrování. Buď třeba obšijete na míru uřezaný molitan nějakou zajímavou látkou, nebo do vany dáte větší polštáře. To už záleží na vás a vaší kreativitě.

Pokud máte k dispozici jen vanu bez noh, budete muset ještě vymyslet, jak vanu ukotvit. Postačí vám k tomu například nařezané kousky trubky. Šikovnější kutilové pak mohou z vany vytvořit i třeba houpačku. Tu můžete zavěsit na trám nebo pod vanu připevníte "kolébkové" nohy.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Ozkoušené metody, jak se zbavit rzi
Lávové lampy jsou již trendem domácností po 50 let
Mít jen dvě ruce je vlastně handicap. Většinou ale pomůže vhodný svěrák
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Největší stroje lidstva budou vyrobeny přímo ve vesmíru

Věda & Vesmír

Vědcům se podařil neuvěřitelný pokrok. V budoucnu budou moci pěstovat lidské orgány

Bydlení

Modulární domy jsou pro lidi, kteří chtějí bydlet rychle a levně

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن