Odnaučte psa žebrat u stolu!

Pes nesmí nikdy jíst z vašeho talíře.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
09. června 2017 12:02 / Internet
  4   1
Smutné psí oči upřeně hypnotizující každý kousek jídla, který si vkládáte do úst a občasné kňourání doprovází vaši každodenní večeři? Odnaučte psa loudit u stolu a v klidu si vychutnejte svoje jídlo!

Mnoho problémů si ušetříte, pokud začnete se psem trénovat už ve štěněčím věku. Pokud se chystáte s rodinou společně usednout ke stolu například k večeři, dejte i vašemu zvířecímu miláčkovi do misky jídlo. Pejsek bude najezený a nebude tolik loudit. Pokud na vás přesto bude upírat oči a kňourat o kousek jídla, nesmíte si ho všímat. Přísným tónem hlasu ho pošlete na místo.

Snažte se neházet psovi nikdy nic od stolu. Jakmile to jednou uděláte, bude si to pamatovat a žebrat bude o to častěji a hlasitěji. Promluvte si se všemi členy rodiny a vysvětlete jim, že nesmí psovi nic dávat od stolu. Totéž vyžadujte i od návštěv či tetiček a strýčků, kteří k vám jezdí jednou za čas. Důslednost celé rodiny je jedinou možností, jak u psa tento zlozvyk eliminovat. Pokud má zvíře místo v kuchyni, tak s ním při jídle nenavazujte oční kontakt, právě ten je pro něj často spouštěč loudění. 

DO MISKY

Ačkoliv je jídlo vařené pro lidi jako psí strava většinou nevhodné, můžete někdy zbytky od oběda pro psa schovat. V takovém případě mu je ale vždy dejte až po vašem jídle do jeho misky. Pes si musí zapamatovat, že své jídlo dostává pouze ve své vlastní misce, případně jako odměnu při výcviku a nikoliv z lidského talíře, ze kterého v té chvíli jíte i vy. Nezapomeňte také na to, že pes by měl vždycky jíst ze své misky, která by měla být na stejném místě.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Kočka znečišťuje byt, když je ve stresu
Pokud chcete svému psovi pořídit kamaráda, měli byste vědět, co vás čeká a nemine
Když váš pes kašle...
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Největší stroje lidstva budou vyrobeny přímo ve vesmíru

Věda & Vesmír

Vědcům se podařil neuvěřitelný pokrok. V budoucnu budou moci pěstovat lidské orgány

Bydlení

Modulární domy jsou pro lidi, kteří chtějí bydlet rychle a levně

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن