Slyšeli jste již o Fidget Spinner?

Fidget spinner - tak se jmenuje hračka, po které v současnosti Češi šílí.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Ostatní 
11. června 2017 14:45 / Shutterstock
  176   9
Antistresová hračka Fidget Spinner vznikla původně jako pomůcka pro hyperaktivní děti, aby si mohly nerušeně ulevit během vyučování bez rušení.

Fidget spinner vznikl původně jako antistresová pomůcka pro osoby trpící hyperkinetickou poruchou (ADHD), autismem nebo chronickou úzkostí. Za jeho »matku« je považována americká chemická inženýrka Catherine Hettinger, která si patent na točící hračku nechala zaregistrovat již v roce 1993. Stvoření Fidget spinneru ji přisuzovaly listy jako The Guardian, The New York Times nebo New York Post.

Její výtvor se však v několika směrech oproti současné podobě Fidget spinneru liší a ani sama Hettinger to nepopírá. „Řekněme si jen, že se tvrdí, že já jsem vynálezce. Znáte to – Wikipedia tvrdí nebo tak nějak,“ prohlásila sama Hettinger pro Bloomberg News. Kdo má patent na aktuální podobu hračky, je ve hvězdách. Lépe řečeno: Nikdo to neví! Fidget spinner tak může vyrábět kdokoliv, kdo chce. 

Co je Fidget spinner

Jedná se malou antistresovou pomůcku, která se jednoduše roztočí mezi prsty jako káča. Návod na hračku je jednoduchý. Jde o plastovou vrtulku s ložiskem uprostřed, kterou její majitel musí roztočit. A to je vše. Princip je velmi srozumitelný a právě proto tolik návykový. Stačí ho chytit do ruky a točit. Dodává se v mnoha barevných provedeních, tvarech i velikostech. Původní význam hračky – tedy boj prosti stresu a nesoustředění, se vytratil. Děti ji totiž s oblibou nosí do školy, kde si s ní hrají a nedávají při vyučování pozor.

Triky pro mistry

Fidget spinner se stal natolik oblíbeným, že se vymanil z kolonky hračka. Mladí lidé s ním předvádějí nejrůznější triky. Lidé, co roztáčení propadli, vymýšlejí další a další. A nutno poznamenat, že ne všechny triky jsou jednoduché a ty složitější vyžadují soustředění, zručnost a preciznost. 

📷
1
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
I boty potřebují podzimní přípravu
Skvělý tip: Recept na lahodný banánový chlebíček bez lepku a laktózy
Jak připravit hovězí jazyk
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

První zcela autonomní vlak se prohání v pouštích Austrálie

Věda & Vesmír

Unikátní výzkum: Speciální kamera zachytila úchvatné snímky Antarktidy očima velryby

Bydlení

Naučte se svou šatní skříň využít do posledního milimetru