Pečujte o zahradu a při tom odpočívejte! Pomůže automatické zavlažování!

Automatické zavlažování může ušetřit vodu i vaši práci!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
15. června 2017 12:48 / internet
  0   0
Sedíte rádi na zahradě a kocháte se zelení? Uvaříte si kafe, natáhnete si nohy a jen tak se díváte do prostoru? Pokud ale chcete mít hezkou zahrádku a mít se na co dívat, musíte o ni taky pečovat! Jestli s tím nechcete mít tolik práce, pomůže vám automatické zavlažování!

Vzhled zahrady i s jejími barvami ovlivňuje kvalita půdy a její zavlažování. Díky automatickému systému najdete optimální způsob, čas i množství vody, aby zalévání bylo co nejvíce účinné. U větších zahrad má automatický zavlažovačí systém mnoho výhod.

Mechanické zalévání může díky počítači snížit spotřebu vody až o tři čtvrtiny. Dát ho přitom můžete třeba na vodovodní kohout. Základem zavlažovacího systému je počítač, který má několik různých programů a instrukcí pro dny nebo jeden denní čas na zavlažování.

Lepší přístroje měří pomocí čidel i stupeň vypařování vody z rostlin, teplotu vzduchu, sluneční záření, množství srážek nebo vlhkost vzduchu. Z toho potom vypočítají množství vody, které rostliny potřebují. Berou v úvahu i stáří rostliny, její druh, složení půdy a další věci.

Pro trávník a květinové záhony je vodný zadešťovač. Zvládne zavlažit vše najednou a pohodlně. Z malých trysek zadešťovače se dávkují paprsky vody a otáčejí se nebo kmitají, takže je celá zahrada rovnoměrně zavlažovaná.

Vhodná pro všechny oblasti mimo trávník je i kapková metoda zavlažování. Její podstatou je cílené zavlažování v blízkosti kořenů. Tím se šetří voda. Zejména pro živé ploty nebo zavlažování v blízkosti kořenů v rostlinných záhonech se hodí odkapávací trubky, ve kterých jsou jednotlivé odkapávače zabudované napevno v rozestupu kolem 30 centimetrů. Je možné je dát pod zem i nad zem.

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Jak na zahradě využívat kompost efektivně
Zbavte se plevele bez použití chemie
Jak pomoci pokojovým rostlinám, když jim žloutnou listy
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Špionážní satelity zachytily stavbu nové útočné ponorky v Severní Koreji

Věda & Vesmír

Na pláž byla vyplavena podivná mořská ryba. Jedná se o dosud nezámý druh

Bydlení

Výběr umyvadla: Na co všechno je potřeba hledět a na co dát pozor?