دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Dopřejte si grilovačku každý den. Postavte si na zahradě ohniště

Špekáčky chutnají nejlépe u ohně.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
14. července 2017 12:19 / Internet
  0   0
Grilovací sezóna je v plném proudu a vy stále nemáte kde opéct voňavý špekáček či kus masa? Nezoufejte! Pokud máte na zahradě místo, postavte si vlastní ohniště! Můžete u něj trávit příjemné večery s rodinou či přáteli!

V první řadě je důležité najít vhodné místo. Dívejte se po rovném a stabilním povrchu, naopak se vyvarujte místům, kde by mohly odlétávající jiskry z ohně něco zapálit. Hlavní je totiž vždy bezpečnost. Následně se rozhodněte, zda bude mít ohniště klasický kulatý tvar nebo praktičtější obdélníkový. Před začátkem stavby je nejlepší si nakreslit plánek, kde budou rozměry ohniště, tvar a také množství potřebného materiálu.

Vyznačené ohniště vykopeme na hloubku kostek. Pokud jste zvolili modernější variantu kulatého ohniště, tak si na kolík navažte provázek. Do středu místa ho zatlučte a pomocí provázku si vytyčte kruh. Tím docílíte pravidelného tvaru. Povrch pro pokládku může být betonový nebo štěrkový. Na betonový povrch se spodní řada ohniště přilepí pěnou. Další se už jen vrství. Při pokládce do štěrku kameny vrstvíme na zhutněný štěrk.

Potřebné příslušenství

Ohniště nemusíte využívat pouze na opékání špekáčků, ale i na grilování masa či zeleniny. Stačí si pouze dokoupit potřebné příslušenství. Rozhodně by neměl chybět grilovací rošt, popelník či okrasný kryt. Vedle ohniště si můžete pořídit také speciální stojan, kde budou pověšené například grilovací kleště, grilovací rukavice nebo grilovací pinzeta.

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Nová zahrádkářská sezóna je tu! Víte, které dny jsou nejpříznivější na výsadbu…
Tipy, jak využít jedlou sodu při zahradničení
Rady pro začátečníky v sušení potravin
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Apple tvrdí, že příliš mnoho obličejů zruinovalo jeho demo s Face ID! Jde pouze o porodní bolesti?

Věda & Vesmír

Koláč pocházející z nešťastné arktické expedice! Po sto letech byl stále jedlý

Bydlení

Nábytek se vyrábí z různých materiálů – zorientujte se v nich!