Kam správně umístit postel

Nejdůležitější součástí ložnice je samozřejmě postel a proto je velmi důležité její správné umístění. Postel se nikdy nedává nohama přímo ke dveřím!
 Dům 
16. července 2017 21:46 / Shutterstock
  27   2
Kvalitu spánku ovlivňuje nejen postel jako taková, ale též její umístění v prostoru.

Důležitým krokem k občerstvujícímu spánku je správné umístění postele. Místo, z něhož v noci načerpáte sílu.

Pokud to prostorové řešení vaší ložnice dovolí, snažte se postel situovat do osy, která prochází středem vašeho bytu. Je-li to alespoň trošku možné, snažte se v ložnici vyvarovat všech rušivých elementů. Nepleťte si tuto oázu klidu s pracovnou a vyvarujte se umístění elektronických zařízení (počítač, televize, rádio apod.). Vyhýbat byste se měli také zrcadlům nebo lesklým plochám, jež mohou odrážet životně důležitou energii v místnosti. Nyní se však již podívejme na samotné umístění postele, jež může váš spánek ovlivnit nemalou měrou. Vaše hlava směřuje k severu: trpíte nespavostí? Pak situujte svou postel na sever. Umístění zde se doporučuje zejména starším lidem nebo malým dětem, kterým propůjčí pocit klidu a bezpečí.

Vaše hlava směřuje k jihu: máte-li zde situovanou svou postel, pak se můžete poměrně často budit a ráno se cítit nevyspalí a celí rozlámaní. Důsledkem následné podrážděnosti pramenící z nekvalitního spánku mohou být bouřlivé hádky a neshody mezi partnery. Dlouhodobé praktikování této polohy se nedoporučuje. Je však ideální pro povzbuzení vášní a atraktivity.

Vaše hlava směřuje k východu: ideální poloha pro mladé lidi, kterým propůjčuje pocit světlých zítřků a skutečnosti, že mají vše doposud ještě stále před sebou. Ideální je tato poloha pro budování kariéry a uspořádání vlastních věcí. 

Vaše hlava směřuje na západ: jedna z ideálních poloh, díky kterým bude váš spánek velmi kvalitní a uspokojivý. Tato poloha – ač to zní sebevíce podivně – může zlepšit dokonce vaše finanční příjmy a milostný život. Všeobecná spokojenost však může vést k postupné lenosti. Proto neusínejte „na vavřínech“ a občas svou postel přesměrujte k energičtějším polohám.

Vaše hlava směřuje k severovýchodu: tato poloha je krátkodobě vhodná zejména pro osoby, které trpí nedostatkem motivace či se nacházejí v útlumové životní fázi. Jelikož se jedná o poměrně agresivní polohu, nedoporučuje se její praktikování příliš dlouho.
Vaše hlava směřuje k jihovýchodu: rozhodnete-li se postel umístit v pokoji tímto směrem, pak se můžete připravit na rostoucí kreativitu a nemalé budoucí zisky. Poloha podporuje aktivní růst a neméně aktivní život.  

Vaše hlava směřuje k jihozápadu: obezřetnost a mírumilovné vztahy – tak přesně toto charakterizuje následující polohu. Pokud však budete spát dlouhodobě s nohama směrem na severovýchod, osa, kterou svírá severovýchod a jihozápad, může učinit váš život značně nestabilním, o což nestojí s největší pravděpodobností nikdo z nás.

Vaše hlava směřuje k severozápadu: s největší pravděpodobností budete patřit mezi vůdčí osobnosti nebo v sobě tuto charakteristiku v blízké době objevíte. Poloha je spojena s delším a hlubším spánkem a hodí se zejména pro starší osoby oplývající zkušenostmi a autoritou, již dokáží moudře využít.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Vytvořte doma příjemnou podzimní atmosféru: Pohrajte si s barvami a doplňky
Jak se zbavíme pařezu na zahradě
Dámský koutek, který si zaslouží každá žena
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Boeing představil nástupce legendy. Bojový letoun pětkrát rychlejší než zvuk

Věda & Vesmír

Oteplení planety bude mnohem větší, než se předpokládalo. Zemi čekají těžké časy

Bydlení

Kuchyňská váha by neměla chybět v žádné kuchyni. Na co hledět při jejím výběru?

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن