Pes i kočka nám dávají spoustu lásky, potřebují ale od nás pozornost a nastavení jasných pravidel soužití

Musíme to s nimi umět. Jak se shodnout se psem či kočkou?
 Mazlíčci 
03. ledna 2017 10:22 / Internet
  188   16
Žádné jiné zvíře neprojevuje člověku tak bezprostřední oddanost a nepřináší nám do života tolik radosti a citu. Umíte si třeba představit, že by vás pubertální potomek vítal po příchodu z práce nadšeným jásotem? Jenže aby nám soužití se psem či kočkou přinášelo opravdu pouze radost, musíme k němu vytvořit podmínky a respektovat pravidla.
Nejnovější

Jak na psí výkaly

Žádné jiné zvíře si na nás neudělá čas právě ve chvíli, kdy se chce nám. Zkuste třeba přesvědčit kočku, že mazlit se bude právě teď. Na druhou stranu nám žádné jiné zvíře neprojeví tolik porozumění. Ovšem i se psy je často komplikované soužití, obzvlášť v menším, uzavřeném prostoru, kterým je městský byt. O kočkách ani nemluvě...

Žádný jiný tvor nenechává takovou záplavu naprosto nevyluxovatelných chlupů na koberci, nežere bačkory, neschovává si do pelíšku použité ponožky a pod křeslem uloupené zbytky od oběda. A nedělá na protest loužičky po celém bytě. Už jste někdy našli třeba hovínko v čerstvě povlečené posteli? Pokud ano, znamená to, že jste se něčím „provinili“ proti pravidlům a váš miláček vám to dává najevo.

Prvním důležitým krokem k bezproblémovému soužití je výběr vhodného plemene. Neméně důležité je pořízení vybavení, které zajistí pohodlný život nejen nám, ale i našemu mazlíčkovi. Například výběr správné podlahové krytiny patří k základním a velmi důležitým krokům.

Dnes často používaná plovoucí podlaha není pro zvířata nejvhodnější, je pro ně kluzká a při pohybu se víří prach a chlupy. Nejvhodnějším z moderních materiálů je vinyl, který neklouže a skvěle se udržuje. A nemusíme se bát, že by ho kočka či pes svými drápy poškodili.

Také u čalouněného nábytku bychom měli důkladně zvážit volbu potahového materiálu. Nejvhodnější jsou alcantara, napoleon nebo mikroplyš, které stačí očistit vlhkou houbičkou a nedají se z nich jednoduše vytáhnout vlákna. Potahy by měly být snímatelné a pokud možno prací, aby se daly udržovat v čistotě.

◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Šokující zpráva: Princezna Diana pohřbila tajně v zahradě mrtvé dítě!

Zprávy

Pomáhat muslimům? Blbost některých lidí je prostě nekonečná!

Bydlení

Odložte vrtačku! Přilepit se dá téměř cokoliv!

1. Okouzlující Reese Witherspoon oslavila 41. narozeniny! Pravá blondýnka vypadá na dvacet!

2. Sexy moderátorka zpráv TV Prima čeká miminko! Těhotenství tajila celých 5 měsíců!

3. Krainová sesadila z trůnu Verešovou! Sebrala jí zlaté žezlo!

4. Další rakovina v Beverly Hills 90210! Zákeřnou nemoc přiznal i seriálový Dylan!

5. Americká herečka Eva Mendes se po dlouhé době objevila na veřejnosti. Vypadá skvostně!