Jak zasadit sukulenty do starých knih

Skvělý nápad, jak využít staré knihy!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
05. srpna 2017 12:08 / internet
  6   3
Máte doma hromadu starých knih, které už nikdo nehodlá číst, a hledáte pro ně nové využití? Máme pro vás tip, jak s nimi naložit! Přetvořte je v originální dekorace a vyrobte z nich květináče na sukulenty! Poradíme, jak na to!

Pokud rádi tvoříte a hledáte domů nějakou opravdu originální dekoraci, můžete zkusit vyrobit květináče na sukulenty ze starých knih. Něco takového určitě nikdo z vašich známých doma nemá. Někomu by mohlo připadat řezání do knih jako barbarství. Lze to ale chápat jako formu umění. Když použijeme knihy, které bychom stejně jinak vyhodili, nikdo nám to nemůže mít za zlé.

Co budeme potřebovat? Kromě nějaké staré knihy si připravíme dva až tři malé sukulenty, trochu substrátu, řezák, plastový sáček a lepidlo. Lepší jsou nízké druhy sukulentů, které rostou do šířky, než ty, které rostou do výšky

Začněte tím, že nanesete tenkou vrstvu lepidla na všechny strany kromě té, kde je kniha svázaná, a nechte přes noc zaschnout. Nemusíte to dělat příliš pečlivě, bude to sloužit jen k tomu, aby se do knihy lépe řezalo.

Potom uprostřed knihy odměřte čtverec a postupně jej vyřežte z dostatečného počtu stránek. Vytahujte odřezané kusy jen z několika stránek najednou a propracujte se až naspod. Stránky nemusí být ořezány hezky. Bude vidět jen ta vrchní.

Potom díru vyplňte plastovým sáčkem, aby voda nezničila zbytek knihy. Vložte dovnitř sukulenty, zasypejte je substrátem a přidejte trochu vody. Ořežte zbytek sáčku tak, aby nešel vidět. Potom vše položte na nějaké slunné místo a nezapomínejte sukulenty zalévat.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Kvetou vám cukety, ale plody nikde? Několik rad, jak na bohatou úrodu
Jestřabina je sice divoká, ale vyplatí se ji pěstovat
Jak zakomponovat do zahrady pařez
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Největší stroje lidstva budou vyrobeny přímo ve vesmíru

Věda & Vesmír

Vědcům se podařil neuvěřitelný pokrok. V budoucnu budou moci pěstovat lidské orgány

Bydlení

Modulární domy jsou pro lidi, kteří chtějí bydlet rychle a levně

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن