Zabavte děti a postavte si krmítko pro ptáky

Kvality profesionálního krmítka doma asi nedosáhneme, ale můžeme se nechat inspirovat.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
08. srpna 2017 14:12 / Shutterstock
  0   0
Prázdniny znamenají pro rodiče neustálé vymýšlení toho, co by se dalo dělat. A když je venku příliš horko nebo naopak prší, je třeba udělat nějakou pěknou aktivitu na doma. Co takhle krmítko pro ptáky? Dítě se naučí určitým dovednostem a v zimě může mít radost, že jeho práce nebyla marná.

Co budeme potřebovat

Skvělé je, že si při stavbě krmítka můžete dovolit naprosto popustit uzdu fantazii. Je dobré, aby mělo krmítko stříšku a na zrní nepadal déšť. Je fajn, když se může krmítko za něco zavěsit, či někam stabilně postavit. Jak to ale bude, záleží jen na vás. Hodí se proto různé zbylé laťky, překližka, barva, ale třeba také kokosový ořech. Hodit se budou nějaké vruty, hřebíčky, pilka, vrtačka či kladívko. Možná provázek na uchycení.

Na co nezapomenout

Při konstruování bychom neměli zapomenout, že základna krmítka by měla mít zvýšenou hranu, aby se krmivo nesypalo pryč nebo umístěná miska nevypadla ven. Stříška by měla krýt krmení dostatečně, ale vzdušné vlhkosti se stejně neubráníme, takže je dobré stejně čas od času krmení obnovit. Krmítko instalujte až na zimu. Krmením ptáků v létě bychom zbytečně narušili jejich přirozené schopnosti si opatřovat potravu.

Klasické dřevěné krmítko

Jedna deska tvoří základnu. V rozích jsou přišroubované hranoly, které určují výšku krmítka. V nejjednodušší variantě uděláte jednu dvojici hranolů vyšší a jako střechu použijete desku větší než je základna. Pro větší odolnost je možné stříšku natřít nebo použít zbytek střešní izolace. Kolem základny přišroubujte nebo přitlučte laťky, které vymezí prostor pro krmení.

Krmítko z PET láhve

Krmítko pro ptáky se dá postavit i velmi rychle z obyčejné PET láhve. Vystřihneme z boku otvor, na dno nasypeme zrní a za hrdlo láhev pověsíme pomocí provázku na strom. Není to nic moc, ale jako zajímavý experiment se to použít dá.

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Vybíráte sekačku na trávu? Zvažte četnost sekání i velikost pozemku!
Namíchejte si vlastní substrát na sukulenty
Vyzdobte si dům růžemi, které nikde nerostou! Vyrobte je z listů!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Ford příští rok vyrobí malou sérii vzácných supersportů Ford GT!

Věda & Vesmír

Nové důkazy o vzniku života na Zemi. Nepříliš pravděpodobná teorie se stává pravdou!

Bydlení

Jak na škrábání před malováním