Nepodceňujte pokousání od psa! Raději zajděte k lékaři!

Doktor vám pravděpodobně předepíše antibiotika.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
09. srpna 2017 12:48 / Internet
  0   0
V žádném případě neberte pokousání na lehkou váhu! V ústech psa se totiž nachází řada bakterií, které se velmi rychle rozšíří a mohou zadělat na pořádný problém! Riziko hrozí ve větší míře osobám s poruchami imunity! Rychle by měli jednat například lidé s cukrovkou či s cévním onemocněním!

Pokud vás pokouše cizí pes, který volně běhá po ulici a na obzoru není jeho páníček, tak bezprostředně kontaktujte policii a za jejich pomoci se snažte zjistit totožnost psa a majitele. Důležité je zjistit, zda je pes řádně očkován. Hlavní je ránu, co nejdříve ošetřit. Pokud krvácí, pokuste se o zastavení krvácení. Vyvarujte se zaškrcení rány, takový způsob použijte v případě, že máte silné tepenné krvácení.

Po zastavení krvácení je na řadě ošetření rány pomocí desinfekce a následné ovázání sterilním obvazem. Po základním ošetření vyhledejte lékaře. Poraněné části věnujte zvýšenou pozornost, negativním signálem je zarudnutí a zvýšená teplota v okolí rány, hnis vytékajícím z poranění či ztráta pohyblivosti či citlivosti.

Doktor může v některých případech nasadit antibiotika nebo ránu namazat antibiotickou mastí. Při zákroku z rány odstraní zničené tkáně, kůži, krevní sraženiny a jiné cizí částečky, které jsou potenciálním zdrojem infekce. Případně, pokud došlo ke zhmoždění tkáně, ránu chirurgicky ošetří.

Pamatujte na to, že každé pokousání psem představuje riziko nákazy vzteklinou. V případě sebemenšího podezření na tuto závažnou nemoc lékař okamžitě zahájí léčbu, kterou přizpůsobí závažnosti situace.

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Nejčastější mýty o psech
Dbejte na to, aby váš pes byl v teple i v zimních měsících!
Pamlsky pro psy jako odměna i pro zdraví, nakupte nebo upečte sami
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Ford příští rok vyrobí malou sérii vzácných supersportů Ford GT!

Věda & Vesmír

Nové důkazy o vzniku života na Zemi. Nepříliš pravděpodobná teorie se stává pravdou!

Bydlení

Jak na škrábání před malováním