Zařizujeme klec pro morče

Morčata jsou krásná. V dobře vybavené kleci se jim bude dařit.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
14. srpna 2017 08:11 / Shutterstock
  0   0
Rozhodnutí o pořízení morčete je třeba doplnit o nákup potřebného vybavení. Poradíme, co morče potřebuje, aby se mu u vás líbilo a mělo dlouhý a spokojený život.

Velikost klece

Nedejte na to, jak veliké morče máte nyní a nedejte na rady, které jsou vedené snahou ušetřit. Morčeti kupte klec pro králíka. Bude mít dostatek prostoru a bude spokojené. Tím spíš, pokud chcete mít morčata dvě a počítáte třeba s odchovem mláďat.

Domeček

Stejně jako člověk potřebuje své soukromí, potřebuje soukromí i morče. Určitě dejte každému morčeti do klece vlastní domeček. Nejlepší je dřevěný. Morče si o něho v případě potřeby může brousit i zuby. Domeček by měl být prostorný, ale pokud si na něho zvíře zvykne, stačí mu, když vyroste, i těsnější.

Napáječka

Morče potřebuje čistou vodu na pití. Je sice schopné pít z misky, ale tu si obvykle zaneřádí. Lepší je proto voda na pití v závěsné napáječce. Nemusí být příliš veliká. Klidně postačí jedno až dvě deci vody. Stejně je potřeba ji pravidelně doplňovat a nejlépe i měnit, protože v teple by se v lahvičce rychle množily bakterie.

Miska na krmení

Je zapotřebí koupit kvalitní a stabilní misku na krmení, kterou si morčátko nepřevrhne. Do ní sypte nejlépe směs různých zrn a granulí. Většina hlodavců má ráda i sušené banány či sušenou mrkev. Po čase zjistíte, že v misce zůstává určitý druh krmiva, kterému se zvíře vyhýbá. Nedosypávejte hned a zkuste, zda zvíře nakonec nedojí i to ostatní. Pokud ho nepřiměje ani nouze, snažte se příště kupovat krmivo, které neoblíbený druh zrn neobsahuje.

Podestýlka

Nejoblíbenější podestýlkou jsou hobliny. Jsou levné, přírodní, a když nasypete nové, krásně provoní byt dřevem. Bohužel u některých zvířátek začnou být brzy cítit močí. V takovém případě je třeba měnit je častěji. Případně lze zkusit speciální podestýlky se schopností absorbovat pachy.

Morče by mělo mít k dispozici také seno a něco čerstvého. V sezóně stačí obyčejná tráva. Můžete mu ale na podestýlku položit mrkev, list salátu či slupky z okurky. Přidat můžete i suchý a tvrdý chléb.

Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Jak naučit štěně čůrat venku
Dárky o vánočních svátcích potěší také vašeho pejska
Kočky často trpí záněty močových cest. Nemoci lze předcházet
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Radioaktivita nad Evropou pochází ze zařízení na palubě satelitu, tvrdí Rusové

Věda & Vesmír

Nové důkazy přepisují historii osídlení naší planety! Vše bylo jinak

Bydlení

Chcete nádherně čisté nádobí z myčky? Pět tipů, jak na to