Zařizujeme klec pro morče

V dobře vybavené kleci se bude morčatům dařit
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
14. srpna 2017 08:11 / Shutterstock
  0   0
Rozhodnutí o pořízení morčete je třeba doplnit o nákup potřebného vybavení. Poradíme, co morče potřebuje, aby se mu u vás líbilo a mělo dlouhý a spokojený život.

Nedejte na to, jak veliké morče máte nyní a nedejte na rady, které jsou vedené snahou ušetřit. Morčeti kupte klec pro králíka. Bude mít dostatek prostoru a bude spokojené. Tím spíš, pokud chcete mít morčata dvě a počítáte třeba s odchovem mláďat.

Domeček

Stejně jako člověk potřebuje své soukromí, potřebuje soukromí i morče. Určitě dejte každému morčeti do klece vlastní domeček. Nejlepší je dřevěný. Morče si o něho v případě potřeby může brousit i zuby. Domeček by měl být prostorný, ale pokud si na něho zvíře zvykne, stačí mu, když vyroste, i těsnější.

Napáječka

Morče potřebuje čistou vodu na pití. Je sice schopné pít z misky, ale tu si obvykle zaneřádí. Lepší je proto voda na pití v závěsné napáječce. Nemusí být příliš veliká. Klidně postačí jedno až dvě deci vody. Stejně je potřeba ji pravidelně doplňovat a nejlépe i měnit, protože v teple by se v lahvičce rychle množily bakterie.

Miska na krmení

Je zapotřebí koupit kvalitní a stabilní misku na krmení, kterou si morčátko nepřevrhne. Do ní sypte nejlépe směs různých zrn a granulí. Většina hlodavců má ráda i sušené banány či sušenou mrkev.

Po čase zjistíte, že v misce zůstává určitý druh krmiva, kterému se zvíře vyhýbá. Nedosypávejte hned a zkuste, zda zvíře nakonec nedojí i to ostatní. Pokud ho nepřiměje ani nouze, snažte se příště kupovat krmivo, které neoblíbený druh zrn neobsahuje.

Podestýlka

Nejoblíbenější podestýlkou jsou hobliny. Jsou levné, přírodní, a když nasypete nové, krásně provoní byt dřevem. Bohužel u některých zvířátek začnou být brzy cítit močí. V takovém případě je třeba měnit je častěji. Případně lze zkusit speciální podestýlky se schopností absorbovat pachy.

Morče by mělo mít k dispozici také seno a něco čerstvého. V sezóně stačí obyčejná tráva. Můžete mu ale na podestýlku položit mrkev, list salátu či slupky z okurky. Přidat můžete i suchý a tvrdý chléb.

Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Víte, jak psa zchladit? Máme užitečné rady!
Montáž kočičích dvířek
Zajímavé tipy, jak schovat kočičí záchod
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Největší stroje lidstva budou vyrobeny přímo ve vesmíru

Věda & Vesmír

Vědcům se podařil neuvěřitelný pokrok. V budoucnu budou moci pěstovat lidské orgány

Bydlení

Modulární domy jsou pro lidi, kteří chtějí bydlet rychle a levně

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن