دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Postavte si vlastní lis na jablka a další ovoce

Profesionálně vyrobené lisy pro inspiraci.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
20. srpna 2017 16:03 / internet
  5   3
Pomalu ale jistě se blíží čas moštování. Nechce se vám stát ve frontách, nemáte žádný speciální odšťavňovač a nechce se vám investovat do lisu? Zkuste si postavit vlastní.

Konstrukce

Jako materiál poslouží to, co máte doma. Nejjednodušší je práce se dřevem. Dva kusy pořádného prkna nebo trámu. Ocelové šrouby na vyvinutí tlaku a lisující část, pod kterou zabalíte do plátýnka jablka. Zbývá už jen vyřešit nádobu, do které uděláte otvor, kterým bude šťáva vytékat do připravených mís nebo kyblíků. Na obrázku je použita krabice na elektroinstalaci.

Jediné nepohodlí tohoto řešení je, že při lisování musíte utahovat postupně čtyři šrouby. Zručnější by jistě přišli i na variantu, jak postavit lis s jediným šroubem uprostřed. Vyžadovalo by to ale náročnější konstrukci ze dřeva. Fantazii se tedy meze nekladou. Podstatné je, zda jste zruční.

V případě, že ale nemáte žádný materiál a konstrukce by vám činila velké potíže, doporučujeme zakoupit jednoduchý lis. Ty nejmenší startují na cenách okolo dvou tisíc. Vhodné jsou ty o něco větší. I investice tří tisíc se může vyplatit. Uděláte totiž mnoho šťávy.

Uchování moštu

Aby vylisovaný mošt vydržel, bude potřeba ho sterilovat. Do zavařovacího hrnce dáme láhve s moštem naplněné po okraj. Vodu dáme do dvou třetin lahví. Zahřejeme mošt na 70 stupňů. Nečistoty z moštu se vyplaví do vody. Vyjmeme láhve, odlijeme část moštu, aby hladina byla těsně ke zúžení lahve. Zazátkujeme propařenými novými zátkami.

 

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Témata: jablka, ovoce, mošt, lis, šroub, dřevo
Kam dál?
Dopřejte si grilovačku každý den. Postavte si na zahradě ohniště
Co zasadit na prázdné záhony v červenci
Postavte ptačí budku na zahradě
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Apple tvrdí, že příliš mnoho obličejů zruinovalo jeho demo s Face ID! Jde pouze o porodní bolesti?

Věda & Vesmír

Koláč pocházející z nešťastné arktické expedice! Po sto letech byl stále jedlý

Bydlení

Nábytek se vyrábí z různých materiálů – zorientujte se v nich!