Jakou toaletu vybrat pro kočku?

Výběru věnujte velkou pozornost
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
25. srpna 2017 12:18 / Internet
  6   0
Při pořizování kočky je potřeba myslet i na to, kde bude vykonávat potřebu! Na výběr je otevřená i uzavřená toaleta.

Majitelé koček se většinou poohlíží po otevřené nebo uzavřené toaletě. Důležitým faktorem je správná velikost. Toaleta by měla být tak velká, aby se v ní kočka mohla pohodlně otočit a hrabat. Více pozornosti věnujte výběru toalety pro starší a nemocné kočky. Příliš vysoký okraj by pro ně mohl znamenat nepřekonatelnou překážkou, která by mohla mít za následky loužičky vedle záchodku.

Po uzavřené toaletě sáhněte tehdy, pokud je kočka stydlivější nebo žijete v malé domácnosti, kde je o klid k vykonání potřeby občas nouze. Díky zakrytí obsahu toalety jsou kryté boxy vhodné do domácnosti, kde se pohybují děti. Další výhodou je omezení šíření zápachu i menší vynášení steliva. Cena za jeden box je v řádech sto korun. Kvalitnější krytá toaleta vyjde i na šest set korun.

Pokud sáhnete po otevřené toaletě pro kočky, pořiďte k ní i plastový rámeček.  Jeho účelem je totiž omezit vyhazování steliva mimo toaletu při hrabání a usnadnit kočce vstup do kočičí toalety přes její okraj. I přes toto opatření musíte počítat s tím, že kočka stelivo bude v určité míře vyhazovat na podlahu.

Kočičí záchod je potřeba jednou za čas vyměnit za nový. Otevřená toaleta se totiž vyrábí z obyčejného plastu, který neodolá dlouhodobému působení agresivní kočičí moči. Takzvaná vaničková toaleta vyjde zhruba na tři sta korun.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Staví se váš pes hlavou proti zdi? Může mu jít dokonce i o život!
Jak ostříhat psa strojkem
Kašlat může i váš pejsek
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Video: Pobřežní stráž poprvé provedla záchranu tonoucího člověka za pomoci hlídkového dronu

Věda & Vesmír

Milionové velkoměsto vysychá. Vodu má na tři měsíce, pak nastane kolaps

Bydlení

Odklízení sněhu nemusí být dřina. Stačí si zvolit správného pomocníka

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن