Tmavá nebo světlá do bytu? Obojí má plusy i mínusy!

K tmavé podlaze můžete použít světlý nábytek a naopak!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
26. září 2017 13:43 / internet
  0   0
Máte rádi tmavou barvu, ale žasnete i nad světlými odstíny? Rozhodujete se, jakou barvu zvolit do bytu, aby nejen dobře vypadala, ale byla i praktická? Vše má své výhody i nevýhody! Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, vždy budete mít důvod k tomu být spokojení i naštvaní!

Základem je podlaha a stěny. Celkový dojem z prostoru totiž záleží především na zvolené podlaze a odstínu stěn. Jsou to velké plochy, takže podle nich se odvíjí, jestli budeme místnost vnímat jako tmavou, nebo světlou. Uvnitř se preferuje stejná podlaha, aby vše působilo sladěným, nikoliv chaotickým dojmem.

Světlá podlaha se hodí spíš do menších a tmavších prostor, které jsou orientované na sever a mají méně slunce. Místnost se díky tomu rozsvítí a působí vzdušněji. Když zvolíte ještě i světlé stěny, můžete tomu vdechnout eleganci pomocí tmavého nábytku. Riziko světlých barev tkví v tom, že musíte dávat pozor na kombinace se studenými barvami jako modrá nebo zelená. Interiér by potom mohl působit příliš sterilně!

Tmavá podlaha je útulná a vyvolává pocit stability. Vypadá i dobře a ještě lépe kontrastuje se světlým nábytkem nebo pastelovými stěnami a barevnými doplňky. Na tmavé podlaze jde ale vidět každá menší nečistota nebo prach, přestože se vám to nezdá!

Důležitý je i nábytek a dekorace. Jsou to ale spíš doplňky. Nábytek tmavších barev působí stabilně a elegantně a dobře se kombinuje s leskem. Krásně vynikne zejména v prosklené místnosti. Světlejší nábytek zase vyvolává klidný dojem. Je vhodný do menších bytů a nejde na něm tolik vidět prach. Dobře se na něm vyjímají doplňky.

Než se do toho pustíte, musíte mít na paměti několik chyb, kterých je potřeba se vyvarovat. Méně je někdy více, a proto používejte maximálně tři odstíny barev. Nábytek a podlaha mají být v určitém kontrastu, aby nesplývaly. Okna a dveřč spolu musí ladit, a pokud už mícháte styl, tak k tomu přistupujte s citem!

Marie Popelková | inStory.cz
Témata: barva, byt, podlaha, nábytek
Kam dál?
Věci, které by rozhodně neměly přijít do směsného odpadu
Jak na mšice
Co všechno musíme udělat, než se pustíme do jarního úklidu
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Levné cestování je v kurzu. Nabízíme pár tipů pro všechny, kteří chtějí na cestách ušetřit

Věda & Vesmír

Jak to ve skutečnosti bylo s pásem cudnosti? Největší mýty, kterým lidé stále věří

Bydlení

I staré květináče lze zbavit skvrn. Díky snadnému fíglu budou opět vypadat jako nové