Vánoční stromek trochu jinak aneb nadílka domácího kutila

Dřevěný vánoční stromeček ozdobený svíčkami je elegantní dekorace.
 Dílna 
15. prosince 2014 04:53 / homecrux.com
  0   0
Kdo rád vytváří domácí dekorace vlastníma rukama, pro toho je období kolem Vánoc velmi inspirativní. Co si třeba letos postavit docela jiný stromeček, pestrobarevný nebo dřevěný?

Netradiční vánoční stromeček se asi nebude hodit do domácnosti s dětmi, tam je vůně jehličí a zeleň stromečku jaksi nezbytná. Kdo ale rád zdobí nápaditě, ten se od tradice může klidně odpoutat. Nápadů na vánoční stromeček „trochu jinak“ je spoustu. Milovník knih si může poskládat pyramidu z knih, na kterou přichytí sem tam nějakou větvičku, kouličku a zvoneček. Kdo si rád hraje s papírem, vystřihá třeba krajkový zelený papírový stromek a lehce ho přilepí na bílou stěnu, kde ho dozdobí maličkými balíčky s červenými mašličkami.

Jednoduchý dřevěný „stromeček“ vyrobíte z hranolků dřeva, které nařežete tak, aby se z nich dala postavit pyramida. Do středu každého hranolku vyvrtáte širokým vrtákem díru. Hranolky pak navléknete na kulatý sloupek a natočíte je tak, aby výsledek připomínal stromeček. Může to být pravidelný kříž, ale i nepravidelně natáčené „větve“. Na konce hranolků zatlučete odspodu dlouhé silnější hřebíky, na které pak nasadíte svíčky. Kdo si umí poradit i s trochou elektrikářských prací, nainstaluje na konce hranolků elektrické svíčky. Na vrchol pak samozřejmě patří zlatá vánoční hvězda.

Pestrý stromeček se dá vyrobit s nejrůznějších vánočních koulí. Asi k tomu nebudete používat skleněné, ty jsou na to moc křehké a drahocenné, na trhu je ale velký výběr koulí plastových, jednobarevných i zdobených. Jako základnu použijete kruh vyříznutý třeba ze zbytku desky kuchyňské linky nebo prostě ze silnější překližky, aby stromeček byl pěkně stabilní. Do středu na kruh nalepíte kužel z polystyrenu. Na něj pak tavnou pistolí přilepujete ozdobné koule. Nejlépe je začít odspodu a pokračovat pěkně v kruzích až po špičku. Ale můžete lepit i nahodile, jak se vám líbí skádat barvy. Hotový kouličkováý stromeček dozdobíte lehkým řetězem ze stříbrného nebo zlatého třepení a máte krásnou třpytivou vánoční dekoraci.

Oba stromečky mají velkou výhodu – nezvadnou a neopadají. A za rok si můžete vyrobit zase nějaký nový podle vlastních představ a šikovnosti svých rukou.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Kam dál?
Se sněhovou frézou hravě závěje zdoláme. Jak ale vybrat tu pravou?
Úžasné korkové vychytávky!
Jak ze starých tenisek udělat originální designový kousek
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Unikátní vůz pro země třetího světa jde do výroby. Prodávat se bude složený ve speciálním boxu

Věda & Vesmír

Archeologové řeší historickou záhadu starou pět tisíc let

Bydlení

Úžasný trik, jak dát druhý život kytici růží. Budete potřebovat jen syrovou bramboru