Stop zamlžování zrcadel! Postačí vám suroviny, které určitě najdete doma

Zabránit věčnému problému se zamlžováním zrcadel lze celkem jednoduše
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
09. listopadu 2017 15:30 / Shutterstock
  6   0
Bojujete neustále se zamlženými zrcadly? Pokud je budete správně udržovat a čistit, můžete se těmto problémům vyhnout. A nemusíte kvůli tomu kupovat ani drahé přípravky. Postačí vám k tomu suroviny, které určitě najdete doma.

Znáte to. Vystoupíte z vany nebo ze sprchy a místo svého odrazu uvidíte jen zamlženou plochu. Samozřejmě, že dnes už se dá bez problémů koupit zrcadlo, které je vyhřívané a tento problém tím odpadá. Pokud však neplánujete větší stavební zásah či rekonstrukci, jistě oceníte možnost speciální topné fólie. Další a levnější variantou jsou spreje proti zamlžování. Otázkou ale je, jestli skutečně fungují. Pokud jste ale zvídavější, můžete zkusit některou z následujících rad.

Otevřete okna

Větrat, větrat a zase větrat. To je snad ta nejjednodušší a hlavně nejlevnější varianta. Pokud alespoň dvakrát za den otevřete okno či dveře ve vaší koupelně, tak se vám za chvíli zrcadlo odmlží samo a bez námahy.

Sprchový gel

Zkuste zrcadlo potřít sprchovým gelem. Nejprve jej otřete suchou utěrkou a naneste v jemné vrstvě gel na zrcadlo a vyleštěte. Stačí opravdu kapka gelu, větší množství by už zanechávalo šmouhy.

Stará dobrá kostka mýdla

Pokud máte doma ještě klasické mýdlo v kostce, může se vám hodit právě na odmlžení zrcadla. Kousek mýdla rozetřete po zrcadle a po té jej vyleštěte. Vzniklá vrstva zabrání dalšímu rosení.

Pasta nejenom na zuby

Dalším tipem je pasta na zuby. Tu použijte úplně stejným způsobem jako v předcházejících případech. Zrcadlo pak opět vyleštěte. Nepoužívejte však gelovou pastu.

Pěna na holení

Pěnu na holení prakticky dnes a denně používá většina mužů i žen. Proto určitě nebude problém ji u vás doma najít. Zrcadlo odmlžte, umyjte a následně naneste pěnu na holení, nechte ji chvíli působit a nakonec vyleštěte zrcadlo.

Nezpomeňte na to, že zrcadla neslouží jenom ke kontrole vašeho vzhledu, ale že jsou především nezbytným doplňkem vašeho interiéu. Jejich vhodným umístěním totiž můžete z tmavé místnosti udělat prosvětlený sál a z malé chodby místnost bez konce. O tom, jak zrcadla správně rozmístit, jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Découpage
Burčák je nejlepší vypít hned. Není na co čekat!
Jak poznat jedlý žampion
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Na největším opuštěném ostrově světa vyvíjí NASA nového robota

Věda & Vesmír

Nikdo z astronomů dosud neviděl nic, co by se podobalo této obří vesmírné explozi!

Bydlení

Nebezpečí na děti číhá i doma. Na co si dát největší pozor?