Staré nebo roztrhané punčochy nevyhazujte. Dají se ještě perfektně využít

Punčocháče neslouží jen jako oblečení
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Ostatní 
12. listopadu 2017 07:59 / Shutterstock
  2   0
I obyčejné „silonky“ se dají zrecyklovat, a to do posledního kousíčku. Nikdy je nevyhazujte, je mnoho způsobů, jak vám můžou ve vaší domácnosti ještě dobře posloužit.

Pokud se chystáte malovat a máte starší barvu, ve které jsou žmolky či sraženiny, využijte punčocháče jako filtr. Odstřihněte šlapku a pak nohavici. Nohavici rozstřihněte podélně, aby vám vznikl obdélník. Ten napněte přes čistý kbelík, upevněte okraj odstřiženým pasem z punčoch a můžete začít přelívat barvu.

Pokud k vám na zahradu nebo do sadu chodí srnky okusovat stromky, tak se jich zbavíte opět s využitím punčoch. Odstřihněte šlapku i s nohavicí a naplňte ji ostříhanými vlasy (máte-li v sousedství kadeřnictví, určitě se s vámi rádi podělí).  Ještě lepší odpuzení způsobují psí chlupy. Při česání vašeho mazlíka najdou chlupy konečně využití. Po naplnění konec punčochy zavažte na uzel a rozvěste po zahradě. Pach chlupů i vlasů se postupně bude vytrácet, a to dle počasí. Přibližně jednou za čtrnáct dní náplň vyměňte. Nebo vyměňujte dle potřeby a frekvence srnčích návštěv. Tento odpuzovač nepůsobí jen na srnky, ale i na další lesní zvěř.

Máte-li venku u domu zahradní umývadlo, zavěste u něj punčochu se zbytky mýdel, které již nespotřebujete. Můžete z nich uplácat kouli, která se bude mydlením krásně zmenšovat, vy budete mít čisté ruce a mýdlo najde využití do posledního zbytečku.

Punčochy poslouží i jako filtr do květináčů k domácím kytkám. Při přesazování dejte na dno květináčů kus punčoch. Bude přes ně odtékat přebytečná voda a hlína zůstane v květináči.

Při sušení opraného svetru už vám na něm nemusí zůstat obtisky kolíčků. Protáhněte otvorem pro krk punčochy, každým rukávem pak jednu nohavici. Kolíčky pak přichytíte na šňůru protažené punčocháče a ne váš oblíbený svetr.

Při hledání drobných předmětů, třeba náušnic či kontaktních čoček použijte vysavač. Přes trubku či hubici přetáhněte kousek punčoch, obtáhněte okraj gumičkou a můžete začít vysávat. Všechny drobnosti se zachytí v punčochovém filtru.

Občas vám dojdou vatové tampony a vy si zrovna potřebujete odlakovat nehty. Opět využijte odstřižky z punčocháčů, stačí vám velikost čtverce 10x10 centimetrů.

Pokud spravujete roztrhaného plyšáka a potřebujete další výplň, nabízí se k využití měkké oprané punčocháče. Ručně ušitá hadrová panenka bude díky punčochové výplni oblíbenou hračkou vašich dětí.

S punčocháči krásně naleštíte krémem všechny boty, které vám zrovna přijdou pod ruku a vyžadují tento druh péče.

Punčocháče mají desítky dalších využití a vy už teď víte, že nepatří po ujetí prvního oka do popelnice.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Upečte si pravý kváskový chléb
Jak rozeznáme inkontinenci od obyčejného počůrávání pejska?
Vajíčka na několik způsobů. Znáte je všechny?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Čínská kvantová šifrovací technologie je oficiálně spuštěna pro komerční provoz

Věda & Vesmír

Na Sibiři byla objevena nedotčená hrobka dávných válečníků. Mohla by ukrývat zlato

Bydlení

Nástěnná tabule je obrovským trendem, který se hodí do každé moderní domácnosti

خرید فیلتر شکن خرید vpn