Odlamovací nůž, stále ostrý pomocník do kanceláře, do dílny i na zahradu

Odlamovací nůž do dílny má propracovaný systém zarážky, takže čepel se neuvolní anipři řezání silných materiálů.
 Dílna 
18. prosince 2014 04:12 / Fiskars
  0   0
Nejen v kuchyni potřebujeme každou chvíli něco řezat. Kvalitní odlamovací nůž si poradí s různými materiály od papíru přes plast až po tkaniny a slabé dřevo.

Odlamovací nebo také vysouvací nůž by neměl chybět v žádné domácnosti ani kanceláři. Práce s ním je snadná, bezpečná a nikdy se neztupí, takže je vždy pohotově k použití, aniž bychom museli brousit. Princip je jednoduchý: V pouzdru z kovu nebo plastu je ukryta čepel, rozdělená na několik částí. Když se používáním ta první ztupí, odlomíte ji a začnete požívat další. Na rukojeti jsou přitom pevné zarážky, takže ani poslední dílek čepele se vám při práci neuvolní a nevypadne.

Čepele se dají pořídit náhradní a na jejich kvalitě samozřejmě záleží nejvíc. Můžete si přitom vybrat nože levné třeba na kancelářské použití, tedy na řezání papíru nebo lepicí pásky, přežíznutí provázku a podobně. Čepele z kvalitnější oceli, silnější a odolnější, můžete použít na řezání koberců, linolea, PVC, kartonu nebo plastových fólií.

Tím, že je čepel slaboučká a z pouzdra je dostatečně vysunutá, abyste s ní mohli řetar podle přiloženého pravítka nebo lišty, umožňuje vysouvací nůž perfektně přesné řezy i ve velké délce. To se hodí právě třeba při pokládce podlahových krytin, kdy potřebujeme přesné oříznutí krajů koberce nebo PVC u stěn.

Kvalitní odlamovací nože mají většinou pouzdro z plastu s protiskluzovou úpravu a tvarované přesně do dlaně, nemusíte se tedy bát, že vám při práci nůž sklouzne po upocené ruce. Právě tak je šikovné automatické uzamčení čepelv pouzdře na dobu, kdy nůž nepoužíváme. Čepel je ochráněna proti tupení a polámání a zároveň nemůže napáchat žádné škody na věcech uložených okolo ní v kancelářské zásuvce nebo v dílenském kufříku.

Nože se prodávají s různě širokými čepelemi, můžete si vybrat od 9 až po 25 milimetrů podle toho, co se chystáte řezat a jak dlouhé přesné řezy budete potřebovat.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Kam dál?
Tapetování
Pletený sedák neboli puf z hobby špagátu – rychlý dárek na poslední chvíli
Chystáte se něco natírat? Každý štětec se hodí na jinou práci
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Na největším opuštěném ostrově světa vyvíjí NASA nového robota

Věda & Vesmír

Nikdo z astronomů dosud neviděl nic, co by se podobalo této obří vesmírné explozi!

Bydlení

Nebezpečí na děti číhá i doma. Na co si dát největší pozor?