Na co si dát pozor, abyste se na rybníku při bruslení nepropadli?

Projížďka na ledě v přírodě je zábavná, ale někdy i nebezpečná
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
15. ledna 2018 14:21 / Shutterstock
  0   0
Bruslení patří stejně jako lyžování k oblíbeným zimním radovánkám. Řada z nás nevyhledává zaplněné stadiony při veřejných brusleních, kde se musí mačkat s mnoha lidmi a hlídat si, zda nepřejede dítě, které před vámi upadlo. Láká nás projížďka po zamrzlé vodní ploše v přírodě.

Na co si dát pozor, abyste se na rybníku nepropadli? Základem je dostatečná síla ledu. Odborníci uvádějí, že na zamrzlé vodní plochy v přírodě byste neměli v bruslích vstupovat, pokud led nemá aspoň kolem dvaceti centimetrů. Jeho tloušťku si nejlépe ověříte tak, že na několika místech uděláte díru. Je třeba ale počítat s tím, že síla a kvalita ledu se na různých místech může o několik centimetrů lišit.

Pozor na nebezpečná místa na rybnících

U rybníků je navíc potřeba dávat si pozor na výpustná zařízení a na místa s přítoky, kde led buď není vůbec nebo je jeho tloušťka znatelně nižší než na jiných místech. Nekompaktní bývá také led u břehů. Pozor i na bruslení na zamrzlých řekách. Led na nich může být vymletý zespodu, což shora není vůbec poznat.

Další nástrahou při bruslení na přírodních plochách je možné poškození vašich bruslí. V ledu často zamrzají různé větvičky či větve a v horším případě i kamínky, které vám mohou brusle poškodit. Opatrnost je tak na místě.

Jak se starat o brusle

Ať už na bruslích vyrazíte na zimní stadion nebo na rybník, musíte jim věnovat patřičnou péči, aby vám vydržely. Zde je na závěr několik rad:

  • Brusle dávejte pravidelné brousit do odborného servisu
  • Pro zachování ostrých nožů bruslí se vyvarujte chůzi na bruslích mimo led bez chráničů nožů
  • Brusle po použití omyjte vodou, dokonale otřete a vysušte
  • Nezapomeňte vyjmout vnitřní vložky a vysušit je

I o kolečkové brusle je potřeba pečovat. Pravidelným servisem prodloužíte životnost koleček, ložisek i celých bruslí. Pokud jste milovníky kolečkových bruslí, přečtěte si, jak o ně pečovat, aby vám vaše brusle dobře sloužily a měly dlouhou životnost.

Jan Novák | inStory.cz
Kam dál?
Nordic running - Běh s holemi
Jak si vybrat tu správnou podprsenku
Pod stromeček patří dárek plný kouzel, třeba tarotové karty
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejvíce druhů opic na světě, nejkrásnější pláž, nejvyšší tobogán. Objevte zemi plnou unikátů

Věda & Vesmír

Největší díra v zemi, jakou kdy člověk vyhloubil. Hloubka je to opravdu impozantní

Bydlení

Jídlo venku lze před dotěrným hmyzem ochránit pomocí hezké i praktické vychytávky