Sedačka jako skládačka: Pořiďte si sedačku na míru přesně podle vašich potřeb

Sedačka může být na různých místech a pro mnoho lidí
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
07. ledna 2018 12:49 / Shutterstock
  0   0
Chcete mít sedačku podle svých představ? Rádi stěhujete v domácnosti a zkoušíte nové varianty? Pořiďte si sedačku na míru, kterou si složíte podle libosti jako skládačku. Může mít několik kusů, které necháte u sebe, nebo je rozložíte různě do prostoru.

Můžete si nechat udělat sedačku podle velikosti vašeho bytu. Může být klasická se dvěma nebo i více sedacími místy, rohová, ale také větší, která je spojená do písmene tvaru U. Některé sedačky slouží spíš k sezení, ale jiné jsou dělané doslova proto, abyste se na nich rozvalili u televize nebo na nich dokonce přespali!

Kolik lidí

Nejprve si ale musíte ujasnit, co od sedačky očekáváte. Spočítejte si, kolik lidí ji bude používat, jak často se v ní bude sedět, jaké máte prostorové možnosti, jestli máte malé děti a zda chováte doma nějaká zvířata.

To všechno ovlivňuje, jakou velikost, jaké provedení, ale i jaký výběr potahového materiálu vyberete. Například u malých dětí, které po sedačce lozí a skáčou, je dobré investovat do kvalitního potahu. Můžete ho potom snadno sundat a vyčistit nebo vyprat.

Hlavní funkce sedačky je, aby se na ní dalo dobře odpočívat. Vhodné je i to, když ji můžete snadno polohovat, což se týká předsunu sedáků, područek, zvedání opěráků nebo i polohování celého sedáku. Výhodou je příjemná lůžková část včetně úložného prostoru.

Pro správnou volbu je důležitá výška sedáku, výška opěráku a typ sedáku. Sedačku si proto v obchodě pořádně vyzkoušejte. Chyba je, když se lidé menšího vzrůstu musejí hodně předsunovat, aby dosáhli nohama na podlahu.

Různé materiály

Nejlepší situace je taková, když člověk dosáhne zády na opěrák a nohama na zem. Výšku sedáku lze ale většinou regulovat úpravou výšky nožiček. Pokud ale chybně zvolíte hloubku sedu, nic s tím už nejde udělat. Maximálně si můžete záda podložit polštářky. Vyšší lidé by si měli dávat pozor na výšku opěráku. Vhodné je objednat si nábytek s výklopnými opěrkami hlavy nebo mít podhlavník.

Nejoblíbenějším materiálem je čalounická látka, která má mnoho barev, dobře se udržuje a má vysokou kvalitu. Je oděruvzdorná, udržuje barvu a nemá velké tendence k tomu, aby měla žmolky. Oblíbené jsou i kožené sedačky, které jsou vhodné k dětem. Pokud se znečistí, dají se skvrny odstranit mýdlovým roztokem. Přírodní kůže na rozdíl od lakovaných nemají povrchovou úpravu, jsou jemné a příjemné na dotek, ale také jsou choulostivější. Nasávají vlhkost a časem mění odstín. Je to ale jejich přirozenost, nikoliv závada. O kožených sedačkách jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Jak využít barvy v malém prostoru
Několik jednoduchých tipů, jak si usnadnit stěhování
Kupte si pod stromeček sedačku i s ledničkou a nehněte se od pohádek!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Na oběžnou dráhu byl umístěn další americký špionážní satelit

Věda & Vesmír

Nejmenší divoká kočka světa vypadá stále jako kotě. Ve skutečnosti je ale smrtícím lovcem

Bydlení

Je do vaší koupelny vhodnější závěsné nebo volně stojící WC?

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن