Úklid bez námahy? Zkuste robotický vysavač, který udělá práci za vás

Robot nezanechá na podlaze ani smítko prachu
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
25. ledna 2018 15:19 / Shutterstock
  0   0
Neustálé vysávání podlahy a ohánění se s hadrem v ruce? S robotickým vysavačem a mopem to považujte za minulost. Přístroj zvládne domácí práce za vás.

Výhodou robotického vysavače je možnost dálkového ovládání pomocí chytrého telefonu. Jediným dotykem vysavač spustíte, zastavíte nebo zkontrolujete mapovou historii úklidu. Jediné, co potřebujete, je připojení k internetu a mobilní aplikaci. Tipy, jak byt uklidit rychlostí blesku.

Cesta k perfektně odvedené práci vede přes navigaci, která zajistí, že stroj nebude narážet do stěny nebo padat ze schodů. Čím je navigace na vyšší úrovni, tím je vysávání efektivnější. Vysavač se po prostoru může orientovat pomocí ultrazvukových senzorů, laserů, vnitřní GPS i kamerového systému.

Inteligentní funkce zajistí dokonce rozpoznání nábytku. Například koberec nebude stroj brát jako překážku, ale dokáže se dostat nahoru a vysát ho. Za robotický vysavač zaplatíte několik tisíc korun. Na trhu jsou i typy, které nabízejí nadstandardní funkce na podlahy, například antibakteriální a dezinfekční. Od toho se také odvíjí vyšší cena, za dokonalého mistra v úklidu dáte i třicet tisíc korun.

Nejen vysávání

Robota nemusíte pořídit pouze na vysávání, ale i na vytírání. Pomocník je vhodný pro menší i větší byty. Většina typů má zabudovaný i aktivní kartáč, který dokáže z podlahy dostat také odolné skvrny. Speciální konstrukce robota zajišťuje, že podlaha přijde do styku pouze s čistou vodou a ta špinavá skončí ve speciální nádobce. Chod přístroje je velmi tichý. Nevýhodou je, že proces vytírání trvá delší dobu, ale pokud si počkáte, dočkáte se perfektního výsledku.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Co do kuchyně místo obkladů?
Nový trend: Zaplavte si na zahradě po celý rok, ať už pálí slunce nebo sněží
Vyzkoušejte při uklízení metodu koše na prádlo
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Ruští inženýři mají plán, jak se vypořádat s vesmírnou apokalypsou

Věda & Vesmír

Naděje pro diabetiky. Inteligentní kontaktní čočky monitorují hladinu cukru v slzách

Bydlení

Dejte protivným octomilkám definitivně vale. Poradíme vám, co na dotěrný hmyz platí