Hledáte malého pejska? Zkuste veselého bišonka

Je velmi inteligentní, přátelský, věrný, bystrý a hravý
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
20. února 2018 15:10 / Pixabay
  5   0
Rádi byste rozšířili počet členů vaší domácnosti o pejska a nevíte, jaké plemeno zvolit? Zkuste bišonka, který si vás ihned získá díky své veselé povaze.

Bišonek je inteligentní, velmi přátelský, věrný, bystrý, živý a hravý pes. Nikdy není agresivní a společnost lidí prostě miluje. Podobně je na tom čivava, o které jsme psali zde.

Bišonek si pána v rodině vybere sám

Svého pána si v rodině vybere sám a je na něho velmi fixován. Nebývá agresivní vůči ostatním psům a problémy s ním nebývají ani při soužití s jinými domácími zvířaty.

Bišonek miluje i společnost dětí. Je velmi hravý a dokáže s nimi dlouho dovádět. Děti by však neměly psa považovat za svou hračku, musí ho respektovat a nechovat se k němu hrubě.

Výchova bišonka je snadná

Tento psík je poměrně snadno vychovatelný, učí se velmi dobře a rád. Podobně jako u jiných psů by jeho výchova měla být důsledná. Bišonek velmi rychle pochopí, co po něm jeho pán chce, a vyrůstá ve velmi poslušného a přítulného psíka.

Bišonek je ideální do bytu, kde nemá velké nároky na prostor. Pelíšek by měl mít na suchém, klidném místě, které není vystaveno průvanu a kde by mohl v klidu a nerušeně odpočívat.

Rád má přehled, kde se nachází páníček

Bišonek musí stále sledovat svého pána. Je výborný společník, který pro svou přátelskou povahu může být využíván v canisterapii. Bišonek je ale i velmi temperamentní a je nutné ho udržovat v kondici.

Zbožňuje hru a pohyb, a žádné potíže mu nečiní ani delší vycházky. Bišonek vás vždy upozorní, že někdo stojí za vašimi dveřmi. Není však útočný a nikdy neublíží, proto to není pes vhodný na hlídání.

Jan Novák | inStory.cz
Kam dál?
Krásné počasí táhne lidi do ZOO, podívejte se, kam můžete vzít i svého pejska
Běžecké boty pro koně
Vuittonka je víc než kabelka!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

New York budete buď milovat nebo nenávidět. Tahle místa byste ale měli vidět

Věda & Vesmír

Chodíte vždy a všude pozdě? Vědci zjistili, proč to tak je

Bydlení

Chystáte se budovat příjezdovou cestu z asfaltu? Poradíme, jak na to