Jak zvládnout výměnu duše na kole během pár minut?

Prasklá duše nemusí představovat závažný problém
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
03. května 2018 14:40 / Shutterstock
  0   0
Pokud nechcete kolo s defektem táhnout až domů, naučte se vyměnit duši. Zabere to pouze několik minut. Pokud situace nastane, neobejdete se bez pumpičky, rezervní duše, montpáky a sady na opravu duše. Vyřešení problému vám zabere několik minut a následně můžete opět naskočit na kolo a pokračovat v jízdě.

Postup je jednoduchý. Nejprve sundejte kolo s defektem. Pokud jde o přední kolo, povolte rychloupínák a kolo vyndejte. V případě zadního zařaďte vzadu nejtěžší převod, kolo položte na bok přehazovačkou nahoru a kolo vyndejte.

Pouze ve výjimečných případech je duše úplně prázdná, proto odšroubujte čepičku ventilku a vypusťte zbytek vzduchu. Nyní je čas na sundávání pláště za pomoci montpáky. Vložte jej mezi plášť a ráfek a s její pomocí patku nadzvedněte a přetáhněte přes okraj ráfku. Pak stačí montpákou objet celý obvod pláště a uvolnit jej.

V této chvíli nic nebrání vyjmutí duše z ráfku. Nejprve ale sundejte z ventilku čepičku a případně odšroubujte pojistnou matici. Novou duši je dobré před vložením do ráfku lehce nafouknout. Výhoda je v tom, že lépe drží tvar a snadněji se s ní pak pracuje.

Poté postupně po obvodu vložte celou duši a usaďte plášť. Začněte u ventilku a pokračujte po obvodu oběma rukama, každou na jednu stranu. Myslete na to, že duše nesmí zůstat skřípnutá mezi patkou a hranou ráfku. Je-li to třeba, použijte na závěr nazouvání opět montážní páky. Jakou sedačku pro díte vybrat na kolo, jsme psali zde.

Nyní už stačí pouze nafouknout kolo na požadovaný tlak, nasadit zpátky do rámu, dát řetěz nebo utáhnout rychloupínák a můžete opět vyrazit na cestu. Po návratů domů nezapomeňte vložit do brašny novou duši.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Babské rady pro určení pohlaví dítěte
Superrychlý recept na fazolový guláš
Nenechávejte výběr stanu na poslední chvíli. Poradíme vám, na co se zaměřit
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejvíce druhů opic na světě, nejkrásnější pláž, nejvyšší tobogán. Objevte zemi plnou unikátů

Věda & Vesmír

Největší díra v zemi, jakou kdy člověk vyhloubil. Hloubka je to opravdu impozantní

Bydlení

Jídlo venku lze před dotěrným hmyzem ochránit pomocí hezké i praktické vychytávky