Nerušený spánek pro alergiky: Protiroztočové povlaky na matrace

Boj s roztoči v posteli jednoznačně vyhrávají speciální povlaky
 Dům 
05. října 2014 15:22 / proalergiky.cz
  0   0
Podmínkou zdravého spaní je pohodlná postel a kvalitní matrace. Stále více lidí však trpí alergiemi a dýchacími potížemi, které jim noční odpočinek komplikují. Jejich potíže dokážou velmi výrazně zmírnit protiroztočové povlaky na matrace, polštáře a přikrývky. Díky hustotě tkaniny, z níž jsou vyrobeny, totiž dokážou roztočové alergeny uzavřít v lůžkovinách.

Většina protiroztočových „bariérových“ povlaků, dostupných na českém trhu, splňuje celosvětově uznávaný parametr – velikost pórů v jejich materiálu je maximálně 10 mikrometrů. Všechny takovéto povlaky jsou považovány za účinné řešení proti roztočové alergii, jelikož zachytí většinu roztočů i jejich alergenů, vyskytujících se převážně v jejich trusu. Čím menší póry tkanina má, tím méně mikroskopických částeček alergenů se dostane k alergikovi.

Nejmodernějším typem jsou tkané povlaky z přírodních nebo umělých mikrovláken. Narazit můžeme i na bariérové povlaky z netkaných textilií, které sice mají vysokou účinnost, jejich uživatelský komfort je ale výrazně nižší. Bavlněné protiroztočové povlaky francouzské firmy ProtecSom se prodávají v mnoha zemích. Patentovaná tkací technologie, schopná vyrobit protiroztočový povlak, plně chránící před alergeny a přitom pocházející z přírodní bavlny, je považována za průlom v tomto oboru. Americký výrobce zase nabízí čtyři typy materiálu Pristine, které se liší druhem používaných polyesterových vláken a způsobem tkaní, kvalitativně jsou ale srovnatelné.

Přírodní, bavlněný materiál trochu dražší, rozdíl ale není dramatický, za sadu na celé lůžko se pohybuje v řádu několika stokorun. Co naopak u protiroztočových povlaků nehraje žádnou roli, je jejich vzhled, tedy barva, potisk či mačkavost. Budou totiž po většinu svého „života“ schovány pod běžným povlečením. Speciální protiroztočové povlaky je vhodné prát jednou za půl roku na 60 °C.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Kam dál?
Darujte teplo! Vyhřívaná deka je ideální dárek
Vyberte si vhodný odpadkový koš do kuchyně! Ať vypadá a nesmrdí!
Vyrobte si recyklovatelné utěrky ze starých triček a ručníků
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Největší stroje lidstva budou vyrobeny přímo ve vesmíru

Věda & Vesmír

Vědcům se podařil neuvěřitelný pokrok. V budoucnu budou moci pěstovat lidské orgány

Bydlení

Modulární domy jsou pro lidi, kteří chtějí bydlet rychle a levně

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن