Vyrobte si sami krabičku se zipem z PET láhví

Zkuste si doma ze dvou lahví vyrobit netradiční krabičku. Postup je velmi jednoduchý a není potřeba žádné speciální vybavení.
 Dílna 
24. května 2015 20:25 / www.nalezeno.cz/Jarmila Bajerová
  0   0
Pro výrobu krabičky si připravte dvě PET láhve stejného tvaru a velikosti. Nemusí mít ani stejnou barvu, záleží na vás. K danému účelů se hodí jakákoli PET láhev od nejmenších až po různé typy objemnějších PET barelů. Čím větší láhev bude, tím větší krabičku z ní vyrobíte. Praktické využití se však najde i pro drobné krabičky vyrobené z miniaturních čtvrtlitrových lahví, které mohou sloužit třeba k uložení drobné bižuterie, špendlíků apod. V našem případě jsme použili modrý pětilitrový PET barel, ze kterého vznikla docela prostorná krabička využitelná k mnoha různým účelům např. k uložení hraček pro psa, na kolíčky, na kancelářské potřeby apod.

Potřebujete:

2 PET láhve nebo barely stejného tvaru a velikosti

nožík, nůžky (pro rozříznutí lahví)

zip o délce odpovídající obvodu zvolené PET láhve

2 jehly (silnější a tenčí)

silnější nit (případně bavlnku)

lepící pásku (není nezbytná)

Postup:

1. Rozmyslete si, jak chcete, aby krabička vypadala. Krabička bude tvořena spodními částmi lahví. První PET láhev uřízněte nožíkem ve výšce odpovídající kapacitě, jakou jste si zvolili pro úložnou část krabičky. Spodní část druhé PET láhve bude sloužit jako víko, uřízněte ji tedy jen několik centimetrů ode dna (dle vaší představy o výsledném tvaru).

2. Silnější jehlou vytvořte řadu dírek v pravidelných rozestupech asi 0,5 cm pod okrajem úložné části budoucí krabičky i na víku. Dírky následně významně usnadní přišití zipu.

3. Navlékněte slabší jehlu, přiložte zip k okraji jedné části budoucí krabičky, vyrovnejte a začněte jej přišívat k plastu. Volba stehu, barvy nitě apod. je na vás. Totéž proveďte i na druhé části. Po přišití zipu je krabička hotová. Pokud jste použili zip umožňující rozepnutí, bude možné víko od krabičky zcela oddělit, v případě pevného zipu se bude víko pouze odklápět.

4. Krabičku můžete ještě dozdobit dle vlastní fantazie. My jsme na zip z obou stran přišili ozdobnou hadovku, která ukryla šev. Dotvořit by se jistě dal i samotný povrch krabičky.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Kam dál?
Vyrobte si zimní lucernu jako z křišťálu!
Plastové podhledy
Oprava kapajícího kohoutku
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nova potřebuje nahnat diváky! Proto nasadí Policii Modravu už teď!

Zprávy

Pokusy o deportaci migrantů připomínají komedii. Ministerstvo vnitra přiznalo neuvěřitelnou věc

Bydlení

Škodí nám aviváž?

1. Jane Fonda vypadá rok před osmdesátkou božsky! Do kapsy strčila i o dost mladší kolegyně

2. Chlebovská předvedla půl roku po porodu dokonalou postavu v plavkách

3. Bývalá Bond girl je chodící kostra. Manželství s Charlie Sheenem ji zničilo!

4. Kim Kardashian v bikinách: Od fanoušků dostala slušnou sodu! Vypadáš jako monstrum!

5. Šoubyznys umí překvapit. Jak se Martin Maxa vypořádá se zcela nečekanou nabídkou?