Nářadí přímo na těle

Praktické opasky na nářadí vám pomohou zorganizovat si lépe práci bez zbytečného odbíhání.
 Dílna 
05. října 2014 23:34 / Raughneck
  0   0
Kam jsem položil to kladívko? Podej mi šroubovák! Už mi zase upadl hřebík a musím ze štaflí... Znáte to, jak se něco v bytě dělá, pořád se také něco hledá. Ideálním řešením je mít všechno při ruce přímo na těle.

K tomu slouží šikovné opasky, určené zdaleka nejen profesionálním řemeslníkům. Takový šikovný univerzáílní model je na bocích a vzadu kožený, zapíná se na zádech a ve předu má rozšířenou plátěnou nebo celokoženou „zástěru“ s kapsami, velkými na kladivo, šroubovák, klíče, kleště, menšími na šroubky, hmoždinky a hřebíčky. K tomu je uprostřed klips na metr.

Můžete ale mít také jen kožený nebo nylonový opasek a na něj si zavěšovat různá pouzdra podle toho, co zrovna děláte a tedy potřebujete. Existuje i pouzdro na akuvrtačku, které vypadá trochu jako kdybyste si chtěli na štafle vzít pistoli. Pak tu máme jednoduché opasky s poutky, do kterých se zasunou násady od kladiva, šroubováku či kleští.

Pro koho je opasek málo pohodlný, ten zvolí raději kšandy, které rozloží váhu nářadí v poudrech lépe do celého trupu.

Můžete si vybrat i specializovaná poudra. To na stavební nářadí je dostatečně velké a rozdělené tak, aby v něm dobře držely kleště, kladivo, vodováha, metr, řezací nůž na tapety a z další kapsy aby se vám nevysypala pořádná zásoba hřebíčků, nebo šroubků a hmoždinek. Elektrikářské pouzdro je menší, zase je v něm ale pamatování na místo pro zkoušečku a baterku – vždyť když nejde proud, budete si muset na práci určitě někdy pořádně posvítit.

A abychom nezapomněli: Žijeme v době mobilních telefonů, které zazvoní kdy se jim zachce. Abyste nemuseli odejít od práce, připněte si na opasek i pozdro na mobil. Hlavně ho pak nezapomeňte vedle v pokoji...
◼ redakce hobby / inStory.cz
Kam dál?
Montáž poličky pro začátečníky
Kleště nejsou jen kombinačky. I doma využijete spoustu dalších typů
Chystáte se bydlet sami? Nářadí, bez kterého se doma neobejdete
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Ponorka, která tragicky selhala při záchraně jaderné ponorky Kursk, je nyní znovu ve službě

Věda & Vesmír

Na pláž byla vyplavena podivná mořská ryba. Jedná se o dosud nezámý druh

Bydlení

Při zazimování rekreačních objektů je třeba myslet i na bojler