Využijte laky na nehty v domácnosti!

Proč vyhazovat zbytek laku na nehty, když díky němu můžete vylepšit domácnost?
 Ostatní 
21. října 2015 17:47 / Wikimedia Commons/Patricia Oliveira
  0   0
V šuplících a skříňkách s kosmetikou možná máte i zatoulané lahvičky s lakem na nehty. Je ho v nich pomálu, už trochu ztuhl. Prostě máte chuť ho vyhodit. Nabízíme několik důvodů, proč to neudělat!

1. ČIRÝ (PRŮHLEDNÝ) LAK NA NEHTY PRO STÁLÝ LESK VAŠÍ BIŽUTERIE


Když necháme kovové předměty příliš dlouhou dobu na vzduchu, kov začne oxidovat a měnit barvu. Lak vytvoří na bižuterii ochrannou vrstvu a díky té budou vaše šperky vypadat jako nové.

2. BAREVNÉ PŘIPÍNÁČKY NA NÁSTĚNKU


Máte doma obyčejné matné připínáčky nebo nemají barvu podle vašich představ? Potom vám postačí váš oblíbený lak na nehty a můžete se jen těšit koukáním vašich úkolů, snů a plánů do budoucna na vaší nástěnce.

3.OŽIVTE SI BARVAMI SLUCHÁTKA K VAŠEMU TELEFONU


Ale jen kabel, nikoliv sluchátka..ty by se totiž mohli poškodit a už žádné nudné poslouchání hudby.

4. SLADKÁ MISKA NA SLADKOSTI


Už vás nebaví jednobarevná miska na sladkosti nebo oříšky? Není nic jednoduššího než použít lak. Tentokrát několik odstínů kápněte do misky s vodou. Lak zůstane na hladině a vytvoří zajímavé ornamenty, které jen „naberete“ na stěnu misky a necháte zaschnout.

5. ZATŘETE ŠKRÁBANCE NA BOTÁCH


Na kožených botách nesou největší zátěž špičky a zadní partie. A právě na těchto místech zůstávají povrchové škrábance . Až příště koupíte nové boty pro děti nebo výjimečně aktivního manžela , ochraňte oblasti největšího náporu tak , jak si to zaslouží . Natřete bezbarvým lakem na nehty zadní šev a část nad špičkami prstů . Pak lak poněkud přetřete , aby ztratil lesk . Když uschne , věčné problémy s odřenýma a okopán botami budou minulostí.

6. BAREVNÉ KLÍČE VÁM PROZDRADÍ, DO KTERÉHO ZÁMKU PATŘÍ


Pokud jste se právě přestěhovala do nového bytu a nepamatujete si, kam pasuje který klíč, je tu snadná pomoc. Použijte barevný lak. Nejenže vám barvy usnadní práci i čas, klíče budou vypadat veseleji. Nemusíte se bát, jedna nebo dvě vrstvy laku na nehty neovlivní tvar ani velikost klíče, takže jej lehce vložíte do zámku.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Kam dál?
Správný postup při odstraňování klíštěte
Velikonoční beránek
Ušijte si vlastní sukni
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Největší stroje lidstva budou vyrobeny přímo ve vesmíru

Věda & Vesmír

Vědcům se podařil neuvěřitelný pokrok. V budoucnu budou moci pěstovat lidské orgány

Bydlení

Modulární domy jsou pro lidi, kteří chtějí bydlet rychle a levně

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن