Máte rádi rybaření? Užívejte si ho i v zimním období.

Lov u krmiště kachen může přinést velké úspěchy.
 Mazlíčci 
31. října 2015 10:00 / Wikimedia Commons/Peter Smyly
  0   0
Úspěšnost zimního lovu je velmi závislá na teplotě vody a rozmarech počasí. Dlouhá mrazivá období jsou na úlovky velmi chudá a řeka se většinou jeví jakoby byla zcela bez života.

Začneme stručným shrnutím možností, které nám zimní rybolov skýtá. Spektrum lovených druhů je podstatně chudší než v létě a hodně závisí na konkrétním revíru. Na menších říčkách je nejčastěji lovenou rybou jelec tloušť doprovázený ploticí, cejnkem malým a okounem, někde se můžeme dočkat i záběrů cejnů, podouství a místy se celkem pravidelně loví i takové druhy jako je parma a ostroretka. Za výraznějších oblev může překvapit i menší kapr. Někteří otužilí muškaři si dokonce v lednu chodí povodit prvního lipana sezóny. Když se ale zaměříme na nejchladnější část roku, kdy teploty klesají pod nulu a na březích leží sníh, je nejpravděpodobnějším úlovkem tloušť následovaný ploticí a cejnkem.

Pro zimní rybolov je nejdůležitějším faktorem nalezení vhodného lovného místa. Nestačí najít nezamrzlou vodní plochu, to je samozřejmostí. Důležitější je nalézt místo, kde jsou ryby. Je zapotřebí si uvědomit, že se sníženou teplotou vody klesá i aktivita ryb.Ty se proto v zimě stahují do klidných míst, kde mohou co nejlépe šetřit energií.

Musíme proto zapomenout na mělké, proudné vody. Vhodným místem pro zimní rybolov jsou naopak vody hlubší, s mírným proudem.

"Ryby nejvíce berou tam, kde se divoké kachny naučily chodit za potravou. Zvykly si, že je tam pravidelně chodí krmit místní obyvatelé," píše na rybářském serveru Radek Novotný, který to podobně praktikuje už delší dobu a vypozoroval, že i ryby podobná místa používají jako "závodní jídelnu".
◼ redakce hobby / inStory.cz
Kam dál?
Kočky nesmějí pít mléko!
Recepty pro vaše psí miláčky
Jak podat prášek vašemu psovi
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Věry Špinarové je kritický! Prodělala zástavu srdce! Všichni držte palce, vzkázal syn!

Zprávy

Že by na těch božích mlýnech přece jenom bylo něco pravdy? Premiér Sobotka má hodně velký problém

Bydlení

Chraňte zahradní nábytek před plísní! Roztok si můžete snadno připravit sami!

1. Aňa Geislerová se rozjela! Pořizuje si jedno tetování za druhým!

2. Další smutná událost potkala zpěvačku ze Spice Girls! Mel B zažívá nejhorší období svého života

3. Dcera Karla Vágnera Tereza připravila tátovi ty nejkrásnější narozeniny!

4. Poznáte krásné děvčátko? Vyrostla z ní modelka z dekoltem vydělávajícím miliony!

5. Natálie Kotková nechala přítele Petra Lexu doma a vyrazila do Vysokých Tater