Žádný vzhled není kompletní bez dokonalého obočí.

Díky správnému tvaru obočí vynikne váš obličej.
 Ostatní 
07. ledna 2016 22:11 / Internet
  0   0
Jedině dlouhá ofina překryje obočí, které tak zůstane ostatním utajeno. Ve všech ostatních případech o sobě jeho vzhledem vypovídáte víc, než si uvědomujete.

Jaký tvar zvolit


K určení vhodného tvaru využijte dvě tužky nebo štětce. Položte je křížem u křídla nosu - jednu tužku vzhůru vedle nosu, druhou prodlužte k vnějšímu koutku oka. Kde se tužka setká s obočím, tam má mít správný okraj. Základní linii obočí zásadním způsobem neměňte, k obličeji se vždy hodí nejvíc přirozený tvar. Jen to, co vám v něm roste navíc, vytrhejte, co chybí, doplňte líčením.

Vytrhávání


Aby vás trhání tolik nebolelo, vypněte prsty pokožku a chloupky trhejte ve směru růstu a směrem nahoru. Kůži chvílemi povolte, abyste zkontrolovali tvar obočí. Čelisti pinzety musí být ostré a suché. Mastné, například od krému, by sklouzávaly. Zčervenalou pokožku chlaďte kostkou ledu. Nejlépe je vytrhávat obočí před spaním, aby měla pokožka čas do rána na zklidnění.

Nesnažte se trefit odstín vašich vlasů


Ať už máte svou přírodní barvu vlasů, nebo ne, vaše obočí by nikdy nemělo mít naprosto identickou barvu. Pokud jste bruneta, mělo by mít vaše obočí o odstín tmavší barvu, než mají vaše vlasy. Jako blondýna byste dokonce měla nosit barvu obočí o 2 až 3 odstíny tmavší, a to ať jste přírodní blond, nebo se odbarvujete. Černovlásky by si zase naopak měly vybrat o tón světlejší tužku na obočí, aby celkový efekt nepůsobil příliš tvrdě. Vždy se ale snažte o to, aby odpovídal barevný tón.

Dokonalý oblouk není vždy výhra


Ano, za ideál krásy se v případě obočí sice považuje úhel 45 stupňů, rozhodně to ale neznamená, že byste se ho měla snažit docílit za každou cenu. Mnohem lepší je vytrháním přebytečných chloupků podpořit váš přirozený oblouk, protože to je ten, který bude vypadat nejpřirozeněji a bude vám slušet nejvíc.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Kam dál?
Usušte si přebytečné ovoce. Získáte zdravé mlsání do chladných dnů
Pesto z medvědího česneku
Vyrobte si vlastní balzám na rty. Tip na vánoční dárek.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Audi příští rok vytvoří vážnou konkurenci Tesla Model S. Zveřejnilo první skicu

Věda & Vesmír

Pozoruhodní klokani. Proč žijí zrovna v Austrálii a co jste o nich určitě netušili?

Bydlení

Vyrobte si vlastní čistič na textil. Komerční přípravky strčí do kapsy