Co se starým oblečením?

Neustálé schraňování oblečení je problémem mnoha lidí i domácností.
 Ostatní 
14. dubna 2016 21:40 / Internet
  0   0
Hromadění oblečení ve skříních vždy jednou za čas přeroste únosnou mez a je potřeba starší a nenošené kusy ze skříní či šaten vytřídit. Nemusí to být jen z důvodu rozmařilosti, ale i kvůli tomu, že materiál dosloužil. Víte, kam patří starý textil a co s ním dělat?

Vyrobte z něj něco nového

Nejzajímavější způsob, jak se zbavit svého starého oblečení je ten, že si z něj ušijete nebo vyrobíte něco nového, co vám udělá daleko větší službu než ten okoukaný starý kus hadru. Nejste příliš zruční? Zkuste zaměstnat babičku.

Vyhoďte ho do kontejneru

Nemusíte chodit daleko, abyste se zbavili vytříděného oblečení, a přitom pomohli lidem v nouzi. Nádoby na použitý textil už jsou stejně rozšířené jako třeba ty na nápojové kartony. Nespadají pod jednoho provozovatele: někde za ně zodpovídají firmy, jinde neziskovky. Vhazovat do nich můžete nepotřebné oblečení, ale i doplňky, deky nebo ručníky. Všechno by mělo být čisté a v dobrém stavu.

Výměna nebo prodej oblečení

Další variantou je nabízení oblečení na serverech k tomu určených. Připomínají burzu a směnit nebo prodat se na nich dá téměř cokoliv. Důležitá je odpovídající cena – na starých kouscích se už nesnažte vydělávat, jinak vám ve skříni zůstanou navždy.

Internetové bazary jsou v podstatě takové second handy v online podobě. Kdo elekotronickým médiím neholduje, pak může zkusit využít i běžné kamenné sekáče, kdy některé z nich přibírají věci do komise.

Vytřete s ním podlahu

Nejrychlejší způsob, jak se zbavíte starého oblečení je ten, že s ním prostě vytřete špinavou podlahu nebo prach a pak ten kus hadru hodíte nemilostdně do odpadkového koše.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Kam dál?
Izolační dvojskla do oken – ano nebo ne?
Nejčastější chyby, kterých se lidé dopouštějí při mytí auta
Jahodová sezóna je tu! Připravili jsme pro Vás pár receptů.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Čínská kvantová šifrovací technologie je oficiálně spuštěna pro komerční provoz

Věda & Vesmír

Na Sibiři byla objevena nedotčená hrobka dávných válečníků. Mohla by ukrývat zlato

Bydlení

Letošním hitem je indiánský styl. Vnese do bytu nový svěží vítr a originalitu

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن