Beton jako interiérový materiál

V interiéru se poslední dobou často uplatňují zdi se strukturou betonu.
 Dům 
19. dubna 2016 20:35 / Internet
  0   0
Beton již dávno není pouze materiálem, který je doménou těžkých dopravních staveb nebo brutalistních budov jako nosná konstrukce, nebo exteriérová podoba fasády. V posledních letech se stále více uplatňuje i v moderních interiérech.

Možností, jak lze beton umně zakomponovat do interiéru pro jeho estetické kvality, je mnoho: od přiznaného betonu na stropech přes betonovou úpravu stěn či podlah po betonové solitéry, jako jsou umyvadla, ale i nábytek. Beton pak spolu s dalšími prvky zařízení interiéru vytváří pozoruhodné kontrasty.

Interiérový pohledový beton je skvělým prostředkem k docílení architektonické svéráznosti a navíc dokáže potlačit monotónnost a uniformitu. Beton zkrátka prošel za dobu své novodobé existence výrazným vývojem. Stále častěji jsou nároky u betonu kladeny nejen na jeho výslednou pevnost, ale i na pohledovou dokonalost a skvělý finální vzhled.

Stropy, schodiště, dělící zdi, nejrůznější příčky, kuchyňské pulty, podlahy, všechny tyto části může v moderním interiéru tvořit beton. Logicky nás jako první napadnou industriálně pojaté interiéry, ale beton se hodí i k minimalismu.

Barevný leštěný beton - snadno se opracovává a také udržuje. Setkat se s ním můžeme v kuchyních, kde vytvoří kuchyňskou linku anebo například barový pult, ale i v koupelnách, kde ho najdeme místo klasického umyvadla anebo nahrazuje odkladní stolek pod zrcadlem atd.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Kam dál?
Tři pravidla pro stále čistou kuchyň
Mít či nemít televizi? Přináší informace i relax, ale probouzí jednu neřest!
Patrový dům, nebo bungalov? Obojí má výhody!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Apple shání tisíce tun kobaltu. Nové zdroje vzácných kovů se hledají stále obtížněji

Věda & Vesmír

Jak přežít extrémní mrazy? Podívejte se na neuvěřitelné vlastnosti zvířat

Bydlení

Jak správně sedět při práci s notebookem a jak si nastavit display?

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن