Několik nejzásadnějších chyb při holení!

Holení je proces odstraňování chlupů nebo vlasů nad kůží.
 Ostatní 
15. května 2016 22:34 / Internet
  0   0
Říkáte si, co byste asi tak mohly dělat za chyby, když už se holíte, či epiluje od puberty? Možná bude překvapena, kolik podstatných drobností můžete dělat špatně.

Takže se může stát, že si zbytečně komplikujete život. Pichlavé chloupky, šupinky na kůži, či pigmentové skvrny a škrábance to vše mohou být nepříjemné důsledky špatného postupu při holení. Na co byste si měla dát obzvlášť pozor?

Holíte se na noc

Jednak si tím zkracujete dobu hladkých nouhou, ale především není holení tolik efektivní. Proč? Nohy během dne (nebo třeba po horké koupeli) otékají, a tím se chloupky trochu schovají. Proto doporučujeme holení při ranní sprše.

Vosk každý týden je špatně

Je to sice jednoduchý a rychlý způsob, jak se i doma můžete epilovat, ale neměla byste to přehánět. Podle dermatologů je epilace voskem vhodná jednou za čtyři týdny, jinak může dojít ke ztenčení a porušení nejsvrchnější vrstvy kůže. Hrozí drobná poranění, „šupinatění“ naší kůže a další patálie, o které rozhodně nestojíte. Epilujte vždy až budou všechny chloupky minimálně 4 mm.

Nepoužíváte peeling

Přitom je to nejlepší prevence proti zarůstání chloupků. Krásně a hlavně bezbolestně odstraní nepotřebné a nechtěné šupinky kůže, které často nutí chloupky růst křivě. Z čehož leckdy vznikají další problémy.

Holíte se špatným směrem

I to může být důvod k jejich nepříjemnému zarůstání. Žiletkou holte vždy ve směru růstu chloupků. Je to pracnější, pomalejší, ale vyhnete se červeným tečkám.

Používáte nekvalitní tělová mléka

Nepříliš kvalitní parfémovaná mléka, či tonika s obsahem alkoholu mohou mít za následek nepříjemné červené fleky, především v oblasti třísel. Pokud máte jemnou a citlivou pleť, dejte přednost kvalitní kosmetice. Skvělé jsou přípravky se zklidňujícím účinkem aloe vera.

Zbytečně se mučíte

Neplatí to tedy u každé, ale většina žen je před, během a po menstruaci daleko citlivější. Takže i vytrhávání chloupků může více bolet. Epilace se vám bude snášet daleko lépe během ovulace, bude vás to méně bolet.

Pozor na slunění

O nohy nejde, ale při odstraňování chloupků kolem obočí a nad rty, byste se měla stranit slunečních paprsků. Hrozí pigmentové skvrny, které odstraňují obtížněji. Proto epilaci v těchto místech plánujte vždy k večerním hodinám.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Kam dál?
Zatočte se skvrnami na oblečení! Vyzkoušejte babské rady!
Vaření z konopí
Jak vybrat letní tábor pro vaše dítě
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Věry Špinarové je kritický! Prodělala zástavu srdce! Všichni držte palce, vzkázal syn!

Zprávy

Že by na těch božích mlýnech přece jenom bylo něco pravdy? Premiér Sobotka má hodně velký problém

Bydlení

Chraňte zahradní nábytek před plísní! Roztok si můžete snadno připravit sami!

1. Aňa Geislerová se rozjela! Pořizuje si jedno tetování za druhým!

2. Další smutná událost potkala zpěvačku ze Spice Girls! Mel B zažívá nejhorší období svého života

3. Dcera Karla Vágnera Tereza připravila tátovi ty nejkrásnější narozeniny!

4. Poznáte krásné děvčátko? Vyrostla z ní modelka z dekoltem vydělávajícím miliony!

5. Natálie Kotková nechala přítele Petra Lexu doma a vyrazila do Vysokých Tater