Zbavte se mravenců! Máme pro Vás několik tipů.

Mravenci jsou alergičtí na silné vůně.
 Dům 
26. května 2016 20:08 / Internet
  0   0
Máte plnou kuchyň nezvaných hostů? Skoncujte s mravenci, kteří si bez dovolení budují cestičky a obléhají cukřenky a nádoby se sirupem.

Mravenci nevyhledávají lidská obydlí cíleně. Do našich domovů zamíří při hledání potravy v podstatě omylem. Když zjistí, že je u vás dostatek potravy, přestěhují k vám celé kolonie.

A jak se jich zbavit? Mravenci jsou alergičtí na silné vůně. Například skořici, mátu, citrón či majoránku. Zato naopak milují cukr. Toho můžete využít jako pasti!

Zde je několik rad, jak se jich zbavit:


1. Kypřící prášek. Na místo takzvané mravenčí dálnice rozdrobte směs kvasnic a cukru a kypřícího prášku. Mravenec po pár dnech umírá na kvašení v jeho útrobách.

2. Skořice. Pokud na místo jejich shromaždiště nasypete mátu, majoránku, kerblík, jalovec či skořici, tak je to také odpudí.

3. Pálivá paprika. Stejně by mělo fungovat, pokud nasypete do mravenčích cestiček pepř, kuchyňskou sůl nebo pálivou papriku.

4. Ocet. Ještě lepší je udělat směs z výše uvedeného koření s vodou, citrónem či octem. Místo kudy mravenci chodí pravidelně potírejte. Pamatujte, čím větší koncentrace, tím lépe. Ocet je účinnější než citron. Citrus ale tolik zase nezapáchá jako ocet.

5. Celer. V místě kde se hromadí nastražte osolený celer posypaný skořicí. S mravenci se do pár dní odstěhují. Sůl totiž ze zeleniny vytáhne celerovou vodu, která je samotná aromatická a skořice k tomu dodá větší sílu.

6. Houbička. Namočte mycí houbičku (houbičku na koupání) do cukrové nebo medové vody. Položte nasáklé houbičky k místu častého výskytu a nechte je na ně nalézt. Pak houbičky jednoduše seberte a mravence na nich zlikvidujte. Houbičky se samozřejmě dají použít nespočetněkrát.

7. Zubní pasta. Pokuste se nalézt místo odkud mravenci přicházejí. Tyto škvíry vyplňte silikonem, zubní pastou.

8. Vápno. Místo výskytu mravenců natřete mastí, která bude obsahovat dva díly chlorovaného vápna a jeden díl sádla.

9. Saponát. Pokud k vám mravenci lezou mezerami v podlaze, vyplňte tyto otvory klasickým přípravkem na mytí nádobí či jiným saponátem.

10. Savo. Z domácího chemického kabinetu nejlépe funguje obyčejné savo. Injekční stříkačkou ho implikujte do mezer odkud přicházejí a pak zalepte výše uvedenou směsí. Stejně jako savo funguje acetonové ředidlo či lepidlo kanagon.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Kam dál?
Velmi jednoduchý návod, jak využít obaly od CD
Potřebujete zvětšit prostor? Nebojte se bourání příček.
Již vás omrzely klasické žaluzie? Máme pro Vás tipy na jiné stínění.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Největší stroje lidstva budou vyrobeny přímo ve vesmíru

Věda & Vesmír

Vědcům se podařil neuvěřitelný pokrok. V budoucnu budou moci pěstovat lidské orgány

Bydlení

Modulární domy jsou pro lidi, kteří chtějí bydlet rychle a levně

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن