Příprava skleníku na podzim

Jaké práce Vás čekají ve skleníku při zazimování
 Dům 
02. září 2016 22:37 / Internet
  0   0
Podzim pro mnohé znamená období, kdy je třeba odpočívat a ustat i v činnosti na zahradě. Zdá se, že nezbývá, než ji zazimovat. Přichází však ideální čas minimálně k jedné aktivitě - budování skleníku.
Péče o záhony
V první řadě je nutné se zaměřit na půdu ve skleníku. Postupujte zde prakticky stejně, jako když na podzim připravujete půdu na zahradě. Jednotlivé záhony, v nichž jste během sezony pěstovali květiny či zeleninu, zbavte všech zelených zbytků tak, aby byla půda dokonale čistá. Jednotlivý odpad vybírejte ručně, stačí si nasadit kvalitní, nejlépe kožené rukavice. Zelené zbytky pak můžete vhodit do kompostu.

Jakmile je půda zbavena těchto zbytků, stačí ji zrýt, a to minimálně do hloubky 30 centimetrů. Půdu pak nechte zrytou, nijak ji neupravujte a neuhrabávejte. Díky tomu půda lépe promrzne a bude kvalitní pro následné pěstování zeleniny v další sezoně. Tím, že ji necháte zrytou, bude na sebe lépe vázat vodu a potřebné živiny. Půdu je možné také ihned pohnojit, použít k tomu lze kompost.

Dezinfekce skleníku
Kromě záhonů je nutné skleník před příchodem prvních mrazů také desinfikovat. Na to použijte sirné knoty, které zapálíte. Tím se do ovzduší dostane oxid siřičitý, který zahubí škodlivé mikroorganismy. Jedná se o tenké plátky, které zavěsíte do prostoru skleníku. Nechte je působit cca dvě až tři hodiny.

Šetřte teplem
Možná patříte k jarním nedočkavcům, a jen co zem trochu ve skleníku rozmrzne, vyséváte ředkvičky a salát k rychlení. Studená zem ale klíčení zpomalí, proto zryté záhony ve skleníku v silných mrazech zakryjte na přechodné období tmavou fólií nebo silnější netkanou textilií. Podobně můžete zakrýt netkanou textilií i vnitřní boky skleníku, výborná je také bublinková fólie pro své izolační schopnosti. Pokud máte ve skleníku nějaké přezimující rostliny, nenechávejte zakrytí příliš dlouho, trpěly by nedostatkem světla, jehož je i tak málo.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

S Novotným je to velmi vážné! Jeho syn lhal o jeho stavu!

Zprávy

Po Ukrajině bude následovat tento region Evropy! Varuje aktivista

Bydlení

Zajímavé tipy na likvidaci zápachu v bytě

1. George Clooney a jeho krásná manželka Amal čekají dvojčátka!

2. Dara Rolins předvedla vysportované tělo! Pevný kulatý zadeček, ploché bříško a luxusní stehna!

3. Ewa Farna ukázala své vnady bez podprsenky! Prsa má jako psí uši!

4. Okouzlující seriálová hvězda, se po dvou adopcích dočkala i vlastního potomka! Je to kluk!

5. Kylie Jenner šokuje: Nechala se natáčet při sexu ve sprše!