دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Víte, které hrábě na co?

Velké hrábě na listí.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
10. listopadu 2016 20:30 / Internet
  0   0
Spadané listí by se mělo také odstranit z choulostivých výhonků, trávy, stálezelených rostlin i z trávníku, protože rostliny mohou na vlhké listí reagovat hnitím. Z nedostatku světla vzniknou na trávníku ošklivé hnědé skvrny. 

Se špatnými hráběmi se zbytečně nadřete a úklidem listí na zahradě strávíte víc času než je nutně třeba.

Podle čeho vybírat hrábě?

Při rozhodování jaké hrábě koupit si nejdříve promyslete, na co všechno a jak moc je potřebujete. Zanedbatelné není ani to, kdo bude s nářadím pracovat. Zvlášť u činností, kterým se budete věnovat častěji se vyplatí důkladně prozkoumat nabídku trhu a vybrat si nářadí, se kterým se vám bude dobře pracovat.

Hrábě vybírejte tedy nejen podle účelu, ale také s ohledem na velikost (hmotnost) výrobku. Všímejte si také provedení výrobku – kvality a opracování materiálu, uchycení násady a materiálu, z kterého je zhotovena (dřevěné bývají nejčastěji jasanové, popř. bukové; velmi lehké jsou násady plastové či hliníkové s plastovým potahem). Některé firmy (např. Fiskars, Gardena, Wolf Garten) nabízejí odnímatelné násady, tj. můžete snadno jednu násadu použít k více druhům nářadí téhož výrobce.

Které hrábě se na co hodí?

dřevěné hrábě – využijete především při hrabání sena. Vyrábějí se nejčastěji z buku, kolíky bývají buď dřevěné nebo plastové. Rozdíl bývá v šířce hřebene od 6 kolíků (21.5 cm) po 20 kolíků (80 cm). Různá může být i délka násady (100 – 190 cm). Běžná velikost těchto hrábí je 14 kolíků (šířka hřebene 49 cm, délka násady 170 cm)

kovové hrábě – někdy tyto hrábě najdete označené jako zahradní. Nejvíce je využijete při úpravě (hrabání, urovnání či kypření) půdy. V nabídce jsou hrábě s 10 – 18 zuby, ty nejširší (42 cm) bývají zpevněny výztuhou. Nejlevnější železné hrábě včetně násady seženete na méně než sto korun. Ručně kované hrábě z oceli (14 nebo 16 zubů) s jasanovou násadou vás mohou přijít na téměř 700 Kč.

švédské hrábě – svým vzhledem připomínají vějíř. Vyrobeny bývají z pevného plastu nebo kovu (např. pozinkované). Hroty bývají buď lamelové nebo drátové. Některé typy mají pevnou šířku, jiné mají rozteč (šířku) nastavitelnou a najdete je pod označením planžetové. Využijete je při hrabání listí, trávy, plsti po vertikutaci. Šířka záběru se obvykle pohybuje v rozmezí 36 – 58 cm.

plastové hrábě – v plastovém provedení se prodávají jak již zmíněné švédské hrábě ve tvaru vějíře, tak ploché modely s pevnou šíří záběru (až 50 cm). Výhodné jsou pro úklid větších ploch. Plastové nářadí se osvědčilo všude tam, kde by mohlo při použití kovového nářadí dojít k poškození (poškrábání) povrchu.

hrábě provzdušňovací – v nabídce bývají označovány také jako vertikutační nebo řezací a patří k nejdražším. Nožové kované hrábě (např. z kalené karbonové oceli či pozinkované) slouží k odstraňování mechu a provzdušnování trávníků. Kovové hrábě (šířka 32 cm) mohou být opatřené pojezdovými kolečky, která usnadňují zpětný pohyb. Někteří výrobci nabízejí oboustranné provedení tohoto výrobku (každá strana má jinou hustotu hrotů.

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Kam s kuchyňskými zbytky? Kompostujte i v zimě!
Sklízíme houby: jak si vypěstovat nejen hřiby v pohodlí domova?
Chystáte se doma zavařovat? Nezapomeňte na základní věci!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Znovuzrození: Výrobce sportovních vozů TVR představil nový Griffith

Věda & Vesmír

Sonda Cassini se stala součástí Saturnu, který obíhala dlouhých 13 let

Bydlení

Toxických látek v bytě se můžete zbavit i pomocí rostlin