Nejezte chemii! Vyrobte si doma emulzi pro chemicky ošetřené ovoce a zeleninu! Máme pro vás jedoduchý tip

Pouhé omytí ovoce či zeleniny vodou opravdu nestačí!
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
13. listopadu 2016 08:41 / Pinterest
  55   5
V obchodech vidíte krásně naleštěná jablka, hrušky, melouny i další ovoce či zeleninu. Všechno ovoce vypadá jak čerstvě utržené. Více než polovina ovoce a zeleniny na trhu je chemicky ošetřena. To znamená, že i když citrusy či rajčata omyjete vodou, chemických látek se zcela nezbavíte!

Chcete být zdraví a proto jíte co nejvíce ovoce a zeleniny? Možná tak ale svému tělu spíš ubližujete! Naprostá většina plodin je totiž během pěstování i manipulace v obchodě hojně ošetřována pesticidy, které mají na náš organismus zhoubné účinky. Tyto látky navíc většinou nejsou rozpustné ve vodě, a proto je pouhým omytím neodstraníme.

Mnoho lidí nemá možnost vypěstovat si ve vlastní zahradě ovoce nebo zeleninu, proto jsou nuceni kupovat ji z obchodu. Tam však častokrát najdete potřísněnou zeleninu různými chemikáliemi a v mnoha případech takto potřísněnou zeleninu i jíme, aniž jsme ji pořádně umyli a zbavili ji jedovatých látek.

Říká se, že nejvíce vitamínů je ve slupce jablka, hrušky, okurky, cukety a v dalších druzích zeleniny a ovoce, proto je nutné před konzumací jejich povrch důkladně umýt. K tomu, abyste odstranili všechny zdraví škodlivé látky vám pomůže směs octa a mořské soli.

Co budete potřebovat?

1/4 hrnku octa

2 lžíce mořské soli

Postup

Postup je velmi jedoduchý.

1. V misce smíchejte 1/4 šálku octa s 2 lžícemi mořské soli a promíchejte.

2. Zeleninu, kterou chcete umýt dejte do nádoby, zalijte ji studenou, nejlépe filtrovanou vodou a přilijte připravenou směs octa a soli.

3. Nechte zeleninu nebo ovoce ve vodě namočenou po dobu 20 minut a poté ji omyjte pod tekoucí vodou.

Povrch ovoce a zeleniny se také dá umývat citronovou šťávou. Je to sice poměrně účinné, avšak takto umytá zelenina nebo ovoce vydrží kratší dobu než ocet, který se řadí mezi nejlepší konzervanty v potravinářství.

Před škodlivými vlivy pesticidů na naše zdraví začíná varovat stále více vědců a lékařů. Tyto chemické látky totiž narušují funkci hormonů, což může mít za následek vznik celé řady vážných zdravotních komplikací. Mnohaleté hromadění chemikálií v našem těle se nám tak postupně začíná vracet jako bumerang. Buďte proto opatrní a umývejte ovoce a zeleninu před konzumací velmi pečlivě! Vyplatí se to!

📷
3
fotografie
Ema Maxová | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Nekalé praktiky Microsoftu: Operační systém Windows 10 údajně porušuje zákon

Věda & Vesmír

Podivné vykopávky nalezené v Bulharsku již nejsou záhadou

Bydlení

Při zazimování stavby je důležité dodržovat základní pravidla