Nejezte chemii! Vyrobte si doma emulzi pro chemicky ošetřené ovoce a zeleninu! Máme pro vás jedoduchý tip

Pouhé omytí ovoce či zeleniny vodou opravdu nestačí!
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
13. listopadu 2016 08:41 / Pinterest
  55   5
V obchodech vidíte krásně naleštěná jablka, hrušky, melouny i další ovoce či zeleninu. Všechno ovoce vypadá jak čerstvě utržené. Více než polovina ovoce a zeleniny na trhu je chemicky ošetřena. To znamená, že i když citrusy či rajčata omyjete vodou, chemických látek se zcela nezbavíte!

Chcete být zdraví a proto jíte co nejvíce ovoce a zeleniny? Možná tak ale svému tělu spíš ubližujete! Naprostá většina plodin je totiž během pěstování i manipulace v obchodě hojně ošetřována pesticidy, které mají na náš organismus zhoubné účinky. Tyto látky navíc většinou nejsou rozpustné ve vodě, a proto je pouhým omytím neodstraníme.

Mnoho lidí nemá možnost vypěstovat si ve vlastní zahradě ovoce nebo zeleninu, proto jsou nuceni kupovat ji z obchodu. Tam však častokrát najdete potřísněnou zeleninu různými chemikáliemi a v mnoha případech takto potřísněnou zeleninu i jíme, aniž jsme ji pořádně umyli a zbavili ji jedovatých látek.

Říká se, že nejvíce vitamínů je ve slupce jablka, hrušky, okurky, cukety a v dalších druzích zeleniny a ovoce, proto je nutné před konzumací jejich povrch důkladně umýt. K tomu, abyste odstranili všechny zdraví škodlivé látky vám pomůže směs octa a mořské soli.

Co budete potřebovat?

1/4 hrnku octa

2 lžíce mořské soli

Postup

Postup je velmi jedoduchý.

1. V misce smíchejte 1/4 šálku octa s 2 lžícemi mořské soli a promíchejte.

2. Zeleninu, kterou chcete umýt dejte do nádoby, zalijte ji studenou, nejlépe filtrovanou vodou a přilijte připravenou směs octa a soli.

3. Nechte zeleninu nebo ovoce ve vodě namočenou po dobu 20 minut a poté ji omyjte pod tekoucí vodou.

Povrch ovoce a zeleniny se také dá umývat citronovou šťávou. Je to sice poměrně účinné, avšak takto umytá zelenina nebo ovoce vydrží kratší dobu než ocet, který se řadí mezi nejlepší konzervanty v potravinářství.

Před škodlivými vlivy pesticidů na naše zdraví začíná varovat stále více vědců a lékařů. Tyto chemické látky totiž narušují funkci hormonů, což může mít za následek vznik celé řady vážných zdravotních komplikací. Mnohaleté hromadění chemikálií v našem těle se nám tak postupně začíná vracet jako bumerang. Buďte proto opatrní a umývejte ovoce a zeleninu před konzumací velmi pečlivě! Vyplatí se to!

📷
3
fotografie
Ema Maxová | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vondráčková chce omluvu od kolegyně! Dočká se?

Zprávy

KSČ nebo KSČM? Pořád stejná parta. Komunisté se prostě nikdy nezmění!

Bydlení

Nebojte se tlakového hrnce

خرید vpn