Zlomil se vám klíč v zámku? Poradíme, jak ho vytáhnout!

Zalomil se vám klíč ve dveřích? Nezoufejte, lze si s tím hravě poradit!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
02. prosince 2016 12:08 / www.zts.cz
  18   39
Vracíte se po únavném dnu z práce, táhnete tašky s nákupem a nemůžete se dočkat, až za sebou zavřete dveře a chvíli se natáhnete na gauči? Zákon schválnosti je nejspolehlivější ze všech a jistě i v těchto chvílích se nejednomu člověku stalo, že když strčil klíč do zámku, namísto otevření dveří jej zalomil. Jak z toho ven? Poradíme vám!

Konečně se strefíte klíčem do zámku, jenomže než s ním stihnete pořádně zašramotit a otevřít bránu k vysněnému relaxu, klíč se zlomí a je takříkajíc vymalováno! Nezoufejte. Můžete ho zkusit ze zámku dostat více způsoby.

Pokud máte to štěstí, že je někdo doma a otevře vám, máte z poloviny vyhráno. Nejenže nemusíte stát na chodbě nebo otravovat sousedy, ale můžete doma v klidu odložit tašky a ještě budete mít pomocníka, který bude chtít na zpropadené dveře vyzrát s vámi!

Klín klínem

Ne nadarmo se říká, že chce někdo vytlouct klín klínem! Něco podobného platí i v tomto případě. Pokud tedy ovšem máte klíč druhý, kterým vytlačíte ten zalomený. Nic by se nemělo dělat rychle a neobratně, naopak si musíte počínat velmi pečlivě a klíč vsunovat z druhé strany, než z které se zalomil. Postupně by se měla nalomená část vytlačit a je po problému.

Horší případ nastává, pokud nikdo není doma, dveře neotevřete a nemůžete použít druhý klíč na vytlacení. Ihned zažeňte myšlenku na to, že si zahrajete na komiksového hrdinu spidermana a budete přelézat od sousedů přes balkón nebo oknem, protože to může skončit tragédií!

Sekundové lepidlo

Raději oslovte sousedy, zda u nich můžete nechat tašky z obchodu, a vydejte se nakupovat znovu. Tentokrát však pořiďte sekundové lepidlo, které bude klíčem k vašemu zalomenému zámku. Opatrně s ním natřete část zlomeného klíče v zámku a také část, která vám zůstala v ruce. Potom je k sobě přiložte a nechte ztvrdnout. Výsledkem by měla být situace, která vám umožní zlomený klíč vytáhnout ze zámku. Musíte si však počínat více než obezřetně! A pokud ani to nevyjde, tak můžete pořád ještě zavolat zámečníky!

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Jak se zbavit ucpaného odpadu?
Vybrali jste si pasivní dům na klíč? Má spoustu výhod!
Dveře, které nepřekážejí, naopak zajistí více místa
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Ford příští rok vyrobí malou sérii vzácných supersportů Ford GT!

Věda & Vesmír

Koláč pocházející z nešťastné arktické expedice! Po sto letech byl stále jedlý

Bydlení

Jak zatočit s plísněmi v bytě