Zlomil se vám klíč v zámku? Poradíme, jak ho vytáhnout!

Zalomil se vám klíč ve dveřích? Nezoufejte, lze si s tím hravě poradit!
 Dům 
02. prosince 2016 12:08 / www.zts.cz
  18   39
Vracíte se po únavném dnu z práce, táhnete tašky s nákupem a nemůžete se dočkat, až za sebou zavřete dveře a chvíli se natáhnete na gauči? Zákon schválnosti je nejspolehlivější ze všech a jistě i v těchto chvílích se nejednomu člověku stalo, že když strčil klíč do zámku, namísto otevření dveří jej zalomil. Jak z toho ven? Poradíme vám!

Konečně se strefíte klíčem do zámku, jenomže než s ním stihnete pořádně zašramotit a otevřít bránu k vysněnému relaxu, klíč se zlomí a je takříkajíc vymalováno! Nezoufejte. Můžete ho zkusit ze zámku dostat více způsoby.

Pokud máte to štěstí, že je někdo doma a otevře vám, máte z poloviny vyhráno. Nejenže nemusíte stát na chodbě nebo otravovat sousedy, ale můžete doma v klidu odložit tašky a ještě budete mít pomocníka, který bude chtít na zpropadené dveře vyzrát s vámi!

Klín klínem

Ne nadarmo se říká, že chce někdo vytlouct klín klínem! Něco podobného platí i v tomto případě. Pokud tedy ovšem máte klíč druhý, kterým vytlačíte ten zalomený. Nic by se nemělo dělat rychle a neobratně, naopak si musíte počínat velmi pečlivě a klíč vsunovat z druhé strany, než z které se zalomil. Postupně by se měla nalomená část vytlačit a je po problému.

Horší případ nastává, pokud nikdo není doma, dveře neotevřete a nemůžete použít druhý klíč na vytlacení. Ihned zažeňte myšlenku na to, že si zahrajete na komiksového hrdinu spidermana a budete přelézat od sousedů přes balkón nebo oknem, protože to může skončit tragédií!

Sekundové lepidlo

Raději oslovte sousedy, zda u nich můžete nechat tašky z obchodu, a vydejte se nakupovat znovu. Tentokrát však pořiďte sekundové lepidlo, které bude klíčem k vašemu zalomenému zámku. Opatrně s ním natřete část zlomeného klíče v zámku a také část, která vám zůstala v ruce. Potom je k sobě přiložte a nechte ztvrdnout. Výsledkem by měla být situace, která vám umožní zlomený klíč vytáhnout ze zámku. Musíte si však počínat více než obezřetně! A pokud ani to nevyjde, tak můžete pořád ještě zavolat zámečníky!

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Září v zahradě
Jak správně větrat!
Stromeček v květináči vybírejte podle toho, kam ho chcete vysadit
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Gottová je prý "pinda" a Gott opět naštval spoustu fanoušků! Co se to děje?

Zprávy

Začíná rok 2017 a s ním i velké překvapení pro české řidiče

Bydlení

Chcete mít krásnou výzdobu oken? Vysaďte si pelargonie!

1. Kylie Jenner šokuje: Nechala se natáčet při sexu ve sprše!

2. Zuzana Belohorcová vystavila svou dokonalou figuru na sluníčku v Karibiku. Čtyřicet byste jí neřekli!

3. Hvězda filmu Láska nebeská v Česku: Hollywoodou krásku Keiru Knightley můžete potkat v Praze!

4. Nádherná Emily Ratajkowski se ráda svléká. Na Zlatých glóbech ukázala alespoň pořádný výstřih a...

5. Andělská tvář a perfektní tělo! Tahle ruská modelka je až neuvěřitelně krásná!