Nezatracujte krajku! Zkuste z ní vyrobit krásné a stylové dekorace

Krajky jako za starých časů
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Dům 
07. prosince 2016 22:01 / Internet
  0   0
Krajka je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších materiálů, který byl kdy stvořen, a proto vypadá dokonale v každé podobě.

Krajky vůbec nemusí být zašlé artefakty minulých století. Jestli nějaké máte doma po babičce, podívejte se, jak se dají využít i v moderním interiéru. 

Lepení krajky a drobné dekorace

V zimním období se vždycky budou hodit svícny. Pomohou zútulnit byt a přinesou do něj trošku více světla. K výrobě jednoduchých svícnů potřebujete zavařovací nebo jiné skleničky, malé kulaté krajkové dečky anebo krajkové stužky. Pěkně vyžehlené a trošku naškrobené kraječky se vám budou dobře lepit. Postačí vám k tomu známé lepidlo vhodné na papír a textil – Herkules. Na jednu stranu krajky naneste lepidlo, krajku přitiskněte na sklenici, vyrovnejte a pak nechejte pomalu a dobře zaschnout. Skleničky a lahvičky takto ozdobené můžete využít nejen jako svícny na čajové a jiné menší svíčky, ale mohou se hodit i jako miniaturní vázičky anebo jako dózičky na trvanlivé potraviny. Podobně můžete postupovat i při lepení krajky, která vám pomůže dekorovat stínítko na lustr, nebo lampu. Doslova fascinující efekt vytvoří černá krajka na obyčejném lustru. Ty z vás, které ovládají umění háčkovat, si mohou samy připravit dostatečně dlouhé háčkované krajky, které vám pak poslouží místo obyčejných stužek na převazování dárků.

Vánoční svíce

Černá krajka ve spojení s bílými svícemi vypadá krásně a bude se hodit do moderního interiéru. Pokud by se vám však zdála tato varianta moc smutná, bez okolků lze černou vyměnit za veselejší barvy. Stuhu už jen dolaďte vánočními hvězdičkami a máte hotovo. Takto lze například ozdobit i adventní svíce.

Veselý věneček

Polystyrenový, slaměný i z větviček. Zkrátka vezměte jakýkoli korpus v podobě věnečku a omotejte kolem něj barevnou krajku. Přes ni pak můžete převázat ještě tenčí krajkovou stužku a zastrčit pod ni pár větviček šípku i jehličí. Hotový věnec zavěste na dveře, vrata, ale i do okna.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Domácí horká krémová čokoláda
Na co je třeba myslet při zařizování obývacího pokoje
Co vše je dobré vyzkoušet, než si koupíme pohovku
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nevšední dovolená na překrásných bílých plážích nemusí být nesplnitelným snem

Věda & Vesmír

Život na Marsu? Nové objevy ukazují na něco neuvěřitelného

Bydlení

Nebaví vás žehlení? S našimi tipy ušetříte čas i námahu