Důležitý prvek ložnice - přehoz na postel. Dokáže proměnit vaší ložnici k nepoznání.

Přehozy jsou důležitým bytovým doplňkem a hezkou dekorací.
 Dům 
09. prosince 2016 18:09 / Shutterstock
  0   0
Přehozy na postele se dnes stávají stále více populární a tvoří pěkný doplněk interiéru nejen ložnic.

Vzhled ložnice má přímou souvislost s našimi pocity a ty zase souvisí s kvalitou spánku. Přehoz na postel je velká dekorační plocha, která nám s laděním ložnice může významně pomoci. Tvořte ložnici jako celek. Přehoz by měl doplňovat barvu stěn, koberce, závěsů a polštářů. Aby vypadal elegantně, měl by mít správné rozměry. Na všech třech stranách by jeho okraje měly končit zhruba 10 cm pod spodní hranicí matrace. V designově výraznější ložnici mohou být okraje přehozu manželské postele zároveň s podlahou. Protože přehoz zachytává prach, budete ho muset prát stejně často jako povlečení. Vybírejte tedy kvalitní stálobarevné materiály.

Jak vybrat správný přehoz?

Přehozů na postele se na trhu nachází velké množství. Při výběru přehozu byste se měli v prvé řadě orientovat podle rozměrů své postele. Aby přehoz nepůsobil nepatřičně, je vhodné, aby na každé straně (kromě čela postele) přečníval zhruba 10 cm pod úroveň matrace. Velmi elegantně vypadají i přehozy sahající až na zem, zároveň mohou zakrýt i pohled na úložné boxy umístěné pod postelí. U těchto přehozů však dbejte, abydosahovaly těsně (asi 1-2 cm) nad podlahu, delší potah by opět působil nevzhledně.

Důležitým vodítkem při výběru by měl být také materiál. Přehoz přes postel by se měl prát stejně často jako povlečení postele, proto volte stálobarevné materiály. A vzhledem k tomu, že přehoz bude každý večer odložen mimo postel, je třeba volit také materiál nemačkavý. Na trhu naleznete přehozy z čisté bavlny, směsových materiálů, fleecu i sametu. Existují i přehozy pletené, které jsou vhodné spíše do historických interiérů.
Nejčastěji naleznete přehozy prošívané, plněné dutým vláknem.

Dále zbývá zvolit design přehozu. Ten již záleží zcela na vašem vkusu a stylu zařízení vašeho interiéru. Potah je vhodné sladit s doplňky v ložnici (závěsy, koberec) a promyslet, jak by se barevně výhodně doplňoval s odstínem nábytku a stěn místnosti. Vhodnou postel koupíte například na nabytekmagenta.cz.

Typy přehozů

Při koupi můžete volit mezi:
přehozy na míru – pokud si necháte ušít přehoz na míru, výhodou bude nejen přehoz perfektně sedící na vaši postel, ale také možnost ušití mnoha dalších doplňků (závěsů, dekorativních polštářků atp.) ze stejné látky. Interiér ložnice tak bude plně sladěn.
dětskými přehozy – prošívané přehozy s oblíbenými pohádkovými motivy
klasickými přehozy – v podobě pro jednolůžko i dvojlůžko, prodávají se bez dalších doplňků, přesto se vám může podařit vybrat takový vzor, který bude vhodně ladit s dalšími dekoracemi interiéru. Výhodnou možností mohou být přehozy, které se prodávají samostatně, ale stejný výrobce vyrábí i povlečení ve stejném vzoru, polštáře potom není nutné zastýlat pod přehoz.
luxusními sety – luxusní sety se pohybují v trochu vyšší cenové hladině. Nabízí velmi zajímavé, výrazné a originální designy. Sestávají z přehozu a několika dekorativních polštářků různých tvarů i velikostí.

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Výdělek snů: Zemanovi zazpívá Vondráčková, Gott nebo Neckář!

Zprávy

Neuvěřitelné! Socialismus opravdu funguje. Tato země je toho přesvědčivým důkazem!

Bydlení

Jak zaručeně vyhnat myši z domu

1. Ewa Farna ukázala své vnady bez podprsenky! Prsa má jako psí uši!

2. Okouzlující seriálová hvězda, se po dvou adopcích dočkala i vlastního potomka! Je to kluk!

3. Kylie Jenner šokuje: Nechala se natáčet při sexu ve sprše!

4. Zuzana Belohorcová vystavila svou dokonalou figuru na sluníčku v Karibiku. Čtyřicet byste jí neřekli!

5. Hvězda filmu Láska nebeská v Česku: Hollywoodou krásku Keiru Knightley můžete potkat v Praze!