Jak se zbavit ucpaného odpadu?

Ucpaný odpad umí nadělat velké problémy i nepořádek! Než však zavoláte instalatéra, zkuste pár osvědčených metod!
 Dům 
05. ledna 2017 11:40 / www.kanalizace-charvat.cz
  6   16
Ucpaný odpad v domácnosti umí člověku pokazit náladu i pořádně zavařit. Pokud se totiž ucpe, když například perete, může z toho být vytopená koupelna i sousedé! Nemluvě o zápachu, který z odpadu často jde! Nepropadejte panice a zkuste problém svépomocí odstranit. Poradíme vám několik osvědčených kousků, které by vás měly ze zapeklité situace dostat.

Než bezmocně vytočíte číslo na instalatéra, zkuste si poradit sami. Pokud netušíte, co je příčinou ucpání, musíte zkontrolovat sifon. Nejlépe to uděláte tak, že odmontujete jeho spodní část a odstraníte nečistoty. Sifon má obvykle tvar písmene U a dá se říct, že je přímo pod dřezem nejníže položeným místem. Jakmile sifon vytáhnete, musíte z něj dostat všechny nečistoty, ať už jsou to například vlasy, špína z praní nebo stará zubní pasta a podobně.

Zkuste zvon

Můžete také zkusit použít mechanický zvon, který mívá různé průměry. Koupíte ho v každém větším nákupním středisku nebo ve specializovaných obchodech a domácích potřebách. S ním pořádně protáhnete umyvadlo, vanu, ale taky například záchod.

Zvonovat je nejlepší v době, kdy napustíte do umyvadla nebo vany vodu a ona neodtéká. Když začnete pumpovat, měli byste nečistoty vytáhnout, nebo s nimi pohnout tak, aby se samy vyplavily do kanalizace. Problém by tak měl být odstraněn.

Když nepomohl ani zvon, je potřeba sáhnout po čističích odpadů. Bývají v různých podobách, ať už jsou tekuté, granulované nebo v kyselině chlorovodíkové. Tekuté čističe se nalejou do odpadu v objemu zadaném na obalu a asi po půl hodině se ucpané místo propláchne teplou vodou. Lze to i opakovat a nechat působit i několik hodin. Do odtoku lze nasypat i tři polévkové lžíce granulovaného čističe, zalít půl litrem teplé vody a nechat půl hodiny působit. Potom je potřeba odpad znovu propláchnout a v případě potřeby postup opakovat.

Opatrnost nutná

Pokud zvolíte na boj s ucpaným odpadem chemii, musíte si dávat pozor. Vezměte si k tomu rukavice, roušku, ale i brýle. Buďte velmi opatrní, dvojnásob to platí u kyseliny chlorovodíkové. Je nutné ji nalévat do vody, v opačném případě by totiž mohla vyprsknout. Nezkušení by se tomu měli raději vyhýbat.

Kdyby ani to nepomohlo, problém je někde dál. Vyřešit ho můžete pomocí čisticí pružiny, která může pročistit odpadní trubku, do které jde voda ze sifonu. Pružina má podobu hadice na konci s očkem, které se zavrtá do nečistoty, a buď ji vytáhne, nebo naruší a rozpohybuje. Se všemi těmito zbraněmi byste si měli s ucpaným odpadem poradit!

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Senzační tipy, jak si uklidit ve skříni!
Zlomil se vám klíč v zámku? Poradíme, jak ho vytáhnout!
Čerstvá podzimní zelenina
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

S Novotným je to velmi vážné! Jeho syn lhal o jeho stavu!

Zprávy

Po Ukrajině bude následovat tento region Evropy! Varuje aktivista

Bydlení

Zajímavé tipy na likvidaci zápachu v bytě

1. George Clooney a jeho krásná manželka Amal čekají dvojčátka!

2. Dara Rolins předvedla vysportované tělo! Pevný kulatý zadeček, ploché bříško a luxusní stehna!

3. Ewa Farna ukázala své vnady bez podprsenky! Prsa má jako psí uši!

4. Okouzlující seriálová hvězda, se po dvou adopcích dočkala i vlastního potomka! Je to kluk!

5. Kylie Jenner šokuje: Nechala se natáčet při sexu ve sprše!