Neudělejte si z bytu zónu bacilů! Čemu musíte zamezit?

Není dobré si posmrkané kapesníčky hromadit po bytě. Jsou pak jednoduchým přenašečem bacilů!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
27. ledna 2017 12:30 / www.mimiforum.cz
  0   0
Domov je pro každého zázemí, kde načerpá sílu a kam se člověk rád vrací po náročném dni. Dávejte však pozor, abyste své útočiště neproměnili v zónu nemocí a bacilů! Stačí k tomu pár posmrkaných kapesníků, které se budou povalovat po domě nebo bytě!

Ne všichni máme doma vždy prvotřídní pořádek a sem tam se nám povalují na křesle nebo gauči kousky oblečení, které jsme nestačili hodit do pračky při příchodu z venku, nebo si je ještě plánujeme obléct, ale už je nechceme skládat zpět do skříně.

Chřipka útočí

Obyčejný nepořádek ale ničemu tak nevadí jako povalující se kapesníky, do kterých se vysmrkáme a necháme je, kde se nám to zrovna hodí! Chřipka totiž v současnosti řádí a útočí ze všech stran, takže bychom se měli vyvarovat veškerých příležitostí, jak si ji uchovávat co nejdéle nebo ji přenášet na ostatní!

A odhozený kapesník, který nezamíří do koše, ale necháváme ho ležet na stole, na skříňce nebo si ho skladujeme pod polštářem, je naprosto dokonalý pro přenos bacilů! Často totiž používáme i jednorázové papírové kapesníky takovým způsobem, že se do nich vysmrkáme, ale nevyhodíme je a odložíme si je, abychom je mohli dál použít.

Onemocní kdokoliv

A právě v tom je problém. Jakmile kapesník znovu vezmeme a smrkáme, nasajeme všechny bacily zpátky a už jsme v jednom kole. Bacily se navíc budou šířit i do ovzduší, takže lehce onemocní děti, partner nebo kdokoliv jiný. Proto si zapamatujte, že použité kapesníky patří do pračky, nebo do koše!

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Jak zařídit koupelnu a toaletu podle feng shui
Jak vyrobit jednoduché zábradlí ke schodišti
Vybíráme novou pracovní desku do kuchyně
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Dávno zapomenutá sovětská technologie nyní může pomoci Číně s přistáním na Měsíci

Věda & Vesmír

Velikonoční ostrov přitahuje vědce z celého světa. Skrývá totiž jedno z největších tajemství lidstva

Bydlení

Zdroj tepla je dobré vybírat i s ohledem na typ domu