Neudělejte si z bytu zónu bacilů! Čemu musíte zamezit?

Není dobré si posmrkané kapesníčky hromadit po bytě. Jsou pak jednoduchým přenašečem bacilů!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
27. ledna 2017 12:30 / www.mimiforum.cz
  0   0
Domov je pro každého zázemí, kde načerpá sílu a kam se člověk rád vrací po náročném dni. Dávejte však pozor, abyste své útočiště neproměnili v zónu nemocí a bacilů! Stačí k tomu pár posmrkaných kapesníků, které se budou povalovat po domě nebo bytě!

Ne všichni máme doma vždy prvotřídní pořádek a sem tam se nám povalují na křesle nebo gauči kousky oblečení, které jsme nestačili hodit do pračky při příchodu z venku, nebo si je ještě plánujeme obléct, ale už je nechceme skládat zpět do skříně.

Chřipka útočí

Obyčejný nepořádek ale ničemu tak nevadí jako povalující se kapesníky, do kterých se vysmrkáme a necháme je, kde se nám to zrovna hodí! Chřipka totiž v současnosti řádí a útočí ze všech stran, takže bychom se měli vyvarovat veškerých příležitostí, jak si ji uchovávat co nejdéle nebo ji přenášet na ostatní!

A odhozený kapesník, který nezamíří do koše, ale necháváme ho ležet na stole, na skříňce nebo si ho skladujeme pod polštářem, je naprosto dokonalý pro přenos bacilů! Často totiž používáme i jednorázové papírové kapesníky takovým způsobem, že se do nich vysmrkáme, ale nevyhodíme je a odložíme si je, abychom je mohli dál použít.

Onemocní kdokoliv

A právě v tom je problém. Jakmile kapesník znovu vezmeme a smrkáme, nasajeme všechny bacily zpátky a už jsme v jednom kole. Bacily se navíc budou šířit i do ovzduší, takže lehce onemocní děti, partner nebo kdokoliv jiný. Proto si zapamatujte, že použité kapesníky patří do pračky, nebo do koše!

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Máte doma mikrovlnku? Možná vám ruší signál internetu
Přírodní metody čištění koupelny
Zpestřete si jídelnu jarním prostíráním! Kupte nádobí i sklenice se vzory přírody!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Největší stroje lidstva budou vyrobeny přímo ve vesmíru

Věda & Vesmír

Vědcům se podařil neuvěřitelný pokrok. V budoucnu budou moci pěstovat lidské orgány

Bydlení

Modulární domy jsou pro lidi, kteří chtějí bydlet rychle a levně

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن