Jaké jsou výhody minimalisticky zařízeného bytu

Čerpejte z kouzla minimalismu!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
28. ledna 2017 12:31 / http://www.home-designing.com
  0   0
Říká se, že méně je někdy více. Co získáme, když se tímto pravidlem budeme řídit i při zařizování bytu? Místo toho, co by bylo dobré do pokoje přidat, je dobré se pro jednou zamyslet nad tím, co by se dalo ubrat. Proč se vyplatí zařídit si byt jednoduše? Uvedeme pár příkladů.

Jednoduchost přitahuje pozornost. Zajímavé kusy nábytku lépe vyniknou v nepřeplácaných místnostech. Naučte se pracovat s prázdným prostorem tak, abyste s jeho pomocí doplňky v bytě zvýraznili. Tímto způsobem můžete přitáhnout pozornost ke krásnému křeslu, koberečku nebo obrazu. Podobně se s prázdným prostorem pracuje v galeriích tak, aby co nejlépe podtrhával vystavená díla. Mějte tento postřeh na paměti při zařizování nebo přetváření pokojů.

Jednoduše zařízené pokoje působí uklidňujícím dojmem. Vyzkoušejte to na jednom vybraném místě v bytě. Odstraňte veškerou přebytečnou, výraznou dekoraci. Uvidíte, jak se pouhým vstoupením do místnosti změní vaše nálada. Hned se budete cítit méně napjatě.

Jednoduchost také napomáhá soustředění a podporuje tvořivou činnost. Vyplatí se prostě vybavit například pracovnu, ve které se budete potřebovat soustředit na pracovní úkony.

Zařídit si byt jednoduše je rovněž praktické. Když se zbavíte nadbytečných doplňků, vytvoří se plochy, které se lépe uklízejí. Při vytírání podlahy nebo utírání prachu se dostanete do všech koutů. Při vysávání koberců nebudeme muset přemisťovat nábytek z místa na místo. Čas na úklid celého bytu se několikanásobně zmenší!

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Obyčejné skleněné lahve dokonale rozzáří váš interiér
Máte raději brambořík, azalku nebo vánoční hvězdu?
Ušetřete za obkladače. Obložte si stěnu sami.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Apple shání tisíce tun kobaltu. Nové zdroje vzácných kovů se hledají stále obtížněji

Věda & Vesmír

Jak přežít extrémní mrazy? Podívejte se na neuvěřitelné vlastnosti zvířat

Bydlení

Jak správně sedět při práci s notebookem a jak si nastavit display?

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن