Jak účinně vyčistit zubní kartáček

Udržujte svůj kartáček v čistotě!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
29. ledna 2017 12:09 / https://www.thesun.co.uk/
  2   0
Pokaždé když použijeme zubní kartáček, zůstane na něm až stovka bakterií. A to i přesto, že nepočítáme všechny bakterie, které se na kartáčku zachytí jen proto, že jej máme na poličce v koupelně. Koupelnou poletují zdraví škodlivé částice pokaždé, když spláchneme toaletu. Jak tedy kartáček dobře vyčistit? Poradíme!

Jednou z možností je umýt kartáček v myčce na nádobí. V myčce běžně omýváme plastové nádobí, takže by se s kartáčkem nemělo nic stát. Pokud se i tak bojíte, že by se mohl roztavit, nastavte na myčce nižší teplotu.

Pokud nevěříte, že myčka kartáček dostatečně zbaví nečistot, zkuste jej namočit do alkoholu. Ten zahubí všechny bakterie. Když následně kartáček důkladně propláchnete vodou, můžete jej okamžitě použít k čištění zubů.

Někdy se doporučuje kartáček namáčet do ústní vody. Ta v podstatě slouží jako dezinfekční prostředek, a tudíž by měla být rovněž schopná bakterie zahubit. Obsah alkoholu je v ní ale menší, a proto v ní nechte kartáček několik minut ponořený.

Obdobné účinky bude mít přelití kartáčku horkou vodou. Stačí když jej budete polívat deset sekund a horká voda štětinky efektivně vyčistí.

Ocet je rovněž známý pro své vynikající čistící účinky. Kartáček můžete zbavit bakterií i s jeho pomocí.

Zvolit můžete jakoukoliv výše uvedenou čistící metodu. Ani tak ale nezapomínejte každé tři měsíce kartáčky měnit. Tímto způsobem nejlépe předejdete tomu, aby se na vašem kartáčku množily bakterie.

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Takhle děsně dopadl Jiří Pomeje po 35 ozařování!

Zprávy

V podivné privatizaci OKD přituhuje. Kdo všechno se nakonec bude zodpovídat?

Bydlení

Poslanci schválili novelu stavebního zákona. Co nového to stavebníkům přinese?

خرید vpn