Buďte originální! Vytvořte si neobvyklou domácí knihovnu!

Nenechejte knihy jen tak ležet v policích a vymyslete jim něco originálního!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
08. února 2017 12:19 / www.krap32.cz
  0   0
Jste vášnivými čtenáři a berete knihu do ruky v každé volné chvíli? Máte doma díla nejrůznějších autorů, která zaplňují všechny police, a dokonce se povalují na mnoha místech po bytě? Vytvořte si pro ně neobvyklou a originální knihovnu, kterou vám bude každý závidět!

Nachystejte si pár prázdných krabic, které však mají pevný základ, nebo starých šuplíků z psacího stolu. Na stěně si můžete pomocí provazu vytvořit medůzu, které na chapadlech visí krabice nebo šuplíky plné knih.

Pokud se vám nelíbí medůza, můžete si pomocí provazu udělat váhy. Stačí k tomu přivrtat ke stěně tři pevné body vzdálené od sebe jako vrcholy trojúhelníku se špičkou nahoře. Potom přes ně přivažte provazy a na konci dejte poličku, na kterou položíte knihy. Jeden provaz nechte delší a druhý kratší, aby byl zřejmý princip vah.

Schody i výtah

Pokud jste zručtí kutilové, vyrobne si ze dřeva malou podobiznu schodů. Tu pak přiložte ke stěně a na každý stupínek dejte tolik knih, kolik uznáte za vhodné. Můžete jít zespodu od těch méně známých až nahoru po ty nejlepší a nejcennější kusy!

Stejně můžete ze dřeva vyrobit i pradávný výtah s více komůrkami, který jede otevřený a lidé do něj nastupují a hned vystupují. Pokud máte starý klavír, můžete ho například obrátit na stěnu a použít jako velkou skřín na knihy. Nejenže se do něj vleze mnoho kousků, ale celý nástroj bude i skvělým doplňkem v domácnosti!

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Místa v koupelně, na která při úklidu zapomínáme
Zkuste některý z tipů, jak ze své zahrady vyhnat krtka
Chystáte se umývat okna? Nezapomeňte ocet, pudink i noviny!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Volkswagen připravuje elektrický speciál. S tisíci koňmi vstoupí do mezinárodního závodu

Věda & Vesmír

Obrovské množství bahna pohřbilo již několik vesnic! Příčinou je nezvyklá přírodní událost

Bydlení

Jak správně pečovat o péřové ložní prádlo